Cellulit włóknisty – jak z nim walczyć?
Strona główna » Blog » Cellulit włóknisty – jak z nim walczyć?
Cellulit włóknisty to problem, z jakim muszą się zmagać kobiety w różnym wieku. Chyba każda słyszała o tzw. „skórce pomarańczowej”, ale nie zawsze wiadomo jak odróżnić ją od cellulitu włóknistego? Oto wskazówki dla osób, które chcą cieszyć się piękną skórą bez cellulitu!
Cellulit włóknisty – czym jest, jak wygląda, jak powstaje i jak go rozpoznać?
Cellulit włóknisty to rodzaj cellulitu, przy którym skóra jest zazwyczaj twarda w dotyku i często boli przy uszczypnięciu. To właśnie w ten sposób najłatwiej rozpoznać ten rodzaj cellulitu, który powstaje w związku z utwardzaniem się włókien kolagenowych, które oplatają się wokół komórek tłuszczowych, a następnie pozostają zamknięte pod skórą. Sam proces jego powstawania trwa dość długo, a jednocześnie pozbycie się go jest dość problematyczne.
Cellulit włóknisty to poważny problem skórny, gdyż powoduje deformacje skórne i wygląda nieestetycznie. Bardzo często lokalizuje się w miejscach trudnych do objęcia tradycyjnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, co dodatkowo utrudnia walkę z nim. Poza udami i biodrami może pojawiać się również np. w obrębie kolan.
Sprawdź, na czym polega szczotkowanie na sucho.
Cellulit włóknisty – przyczyny jego powstania
Cellulit włóknisty powstaje często u osób, które prowadzą siedzący tryb życia, choć nie jest to standardem. Istotne znaczenie mają też czynniki genetyczne. Cellulit tego rodzaju jest niejako “wrośnięty” w tkankę mięśniową, dlatego tak trudno się go pozbyć.
Co istotne, obecność tego rodzaju cellulitu nie ma w żadnym wypadku związku z nadmiarem wody lub tłuszczu w organizmie, a wyłącznie z samą strukturą tkanki włóknistej. Dlatego wiele osób popełnia błąd, uważając, że można się go pozbyć samą dietą nawadniającą. Oczywiście, zdrowa dieta i aktywność fizyczna mają wpływ na wygląd i kondycję skóry, ale wpływ na pojawienie się tego rodzaju cellulitu mają też inne czynniki, w tym dieta bogata w cukry proste i predyspozycje rodzinne. Jeśli inni członkowie rodziny skarżą się na “grudki” cellulitu – to właśnie sygnał by zwrócić uwagę na stan swojej skóry!
ONSHEA
ODŻYWCZE ROZWIĄZANIE NA NIECHCIANE GRUDKIZAMÓW!
Cellulit włóknisty – jak sobie z nim radzić?
Cellulit włóknisty jest trudny do usunięcia, ale nie oznacza to, że jest się na nim skazanym. Regularna, zdrowa dieta, właściwe ćwiczenia i zabiegi pozwalają odzyskać piękny wygląd skóry.
Jak, zatem walczyć z tym rodzajem cellulitu?
- Dieta – przy cellulicie wodnistym warto pamiętać o zdrowej, zbilansowanej diety, odpowiedniej ilości wody i ograniczeniu słodkich produktów i żywności przetworzonej.
- Ćwiczenia – warto sięgnąć po ćwiczenia wspierające walkę z cellulitem, zwłaszcza na określone partie ciała. W ten sposób można wspierać efekty uzyskane dzięki codziennej, zdrowej diecie.
- Zabiegi – poleca się zwłaszcza serie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które docierają w głębokie partie skóry, a prze to są skuteczne. Warto zdecydować się na takie zabiegi jak np. laseroterapia i endermologia.
Warto też wspierać efekty ćwiczeń i diety odpowiednim kremem na cellulit, ponieważ nawilżają one skórę i mają działanie regenerujące. Dzięki temu pozwalają “rozbijać” twarde powłoki skórne i grudki cellulitu. Warto łączyć je z masażem kostkami lodu i z prysznicami – zimnymi lub zmiennocieplnymi.
Warto też świadomie sięgać po sprawdzone kremy, o unikalnym składzie i wybierać naturalne produkty, takie jak Onshea. Krem Onshea to produkt, który powstaje z naturalnych składników aktywnych, które ujędrniają i nawilżają skórę. Ponadto krem ma działanie usprawniające mikrokrążenie, dzięki czemu toksyny są szybciej usuwane, a naczynia krwionośne są obkurcza. W ten sposób zmniejsza się widoczność cellulitu.
Kosmetyki Onshea – idealne na cellulit włóknisty!
Szukając idealnych kosmetyków do walki z cellulitem włóknistym warto sięgnąć po serię Onshea, takie jak krem.
Krem na cellulit Onshea posiada w składzie aktywnie działajace substancje, takie jak:
- kofeinę, odpowiedzialną za szybsze usuwanie toksyn z organizmu i proces spalania tkanki tłuszczowej;
- niacynamid (witaminę B), która stymuluje syntezę kolagenu;
- ekstrakt z arniki, zmniejszający obrzęki skórne;
- ekstrakt z miłorzębu japońskiego, który pobudza mikrokrążenie;
- ekstrakt z zielonej herbaty, o właściwościach spalających tkankę tłuszczową;
- ekstrakt z bluszczu, który ma działanie przeciwobrzękowe, ujędrniające i napinające i inne.
Składniki te ponadto poprawiają mikrokrążenie, dzięki czemu skutecznie niwelują obrzęki i wpływają na tempo tłuszczów. Dzięki temu nie są one magazynowane, a skóra jest bardziej napięta. Krem nie tylko nawilża, ale też usprawnia mikrokrążenie, poprawia kondycję naczyń krwionośnych, oczyszcza skórę z toksyn i wzmacnia ją.
Zamawiając zestaw kosmetyków Onshea można wybrać jeden z pakietów:
- Krem na cellulit Onshea 200 ml o konsystencji żelu – 1 sztukę, która wystarcza na 30 dni;
- Krem na cellulit Onshea 200 ml o konsystencji żelu – 2 sztuki, które wystarczą na 60 dni;
- Krem na cellulit Onshea 200 ml o konsystencji żelu - 4 sztuki, które stanowią zapas na 120 dni.
Cellulit włóknisty zależy, w dużej mierze, od tryby codziennego życia i diety. Dlatego tak ważne jest dbanie o zdrowie na co dzień, troska o regularną aktywność fizyczną i sięganie po sprawdzone preparaty, które wspierają efekty ćwiczeń i diety – takie jak krem Onshea.
Bibliografia:
1. Matysek-Nawrocka M., Bernat M., Krasowska D., Chyl-Surdacka K., Sobczuk J., Współczesne zabiegi kosmetyczne i medyczne w redukcji cellulitu, Polski Przegląd Nauk o Zdrowiu, 2/2017.
2. Marwicka J., Niemyska K., Cieślicka O., Cellulit. Przegląd zabiegów kosmetycznych, Kosmetologia Estetyczna, 3/2015.
Komentarze
Olsza - 2024-01-18 22:56:41
Jakikolwiek to nie jest typ to i tak trzeba działać dietą, ćwiczeniami i pielęgnacją. Koniec kropka.
paulina - 2024-01-05 15:22:39
wiedziałam, ze jest cellulit tłuszczowy, cellulit wodny, cellulit cyrkulacyjny, ale o tym, że istnieje jeszcze cellulit włóknisty to dla mnie nowość xd strasznie dużo tego...