Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Sauna a cellulit – co warto wiedzieć?

Strona główna » Blog » Sauna a cellulit – co warto wiedzieć?

Sauna a cellulit – jej wpływ na redukcję pomarańczowej skórki może wzbudzać zainteresowanie wielu przedstawicielek płci pięknej. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, w jaki sposób sauna może pomóc w zmniejszeniu nieestetycznych nierówności na skórze. Przydatna będzie też wiedza na temat tego, z jaką częstotliwością należy korzystać z sauny.

Sauna a cellulit co warto wiedziećSauna a cellulit – jak działa?

Sauna a cellulit – jej działanie w kontekście walki z cellulitem może być ocenione jako pozytywne. Ciepło doprowadza bowiem do eliminacji materiału tłuszczowego poprzez pot. Ponadto, pobyt w saunie usprawnia mikrokrążenie skórne, co także jest ważne, jeśli chcemy pokonać cellulit. Wreszcie, wraz z potem usuwanych jest wiele szkodliwych toksyn. Wydaje się zatem, że dzięki saunie można wszechstronnie zwalczać pomarańczową skórkę. Pobyt w takim miejscu sprzyja też poprawie samopoczucia psychicznego, a także korzystnie wpływa na odporność organizmu.

Sauna a cellulit – jak często z niej korzystać?

Sauna a cellulit – aby pobyt w niej miał w ogóle szansę zadziałać, trzeba zadbać o regularność. Wydaje się zatem, że warto odwiedzać saunę raz w tygodniu, zaczynając od kilku minut, a stopniowo wydłużając ten czas do piętnastu minut. To powinno pomóc w uzyskaniu satysfakcjonujących rezultatów. To, kiedy będą widoczne jest kwestią dość indywidualną, ale po paru tygodniach powinna dostrzec je większość kobiet.

Onshea na cellulit

WYBIERZ ONSHEA
SPRAWDZONY SPOSÓB NA CELLULIT U MĘŻCZYZNZAMÓW!

Sauna na cellulit – przeciwwskazania i środki ostrożności

Sauna na cellulit, pomimo swojej skuteczności nie będzie mogła być metodą stosowaną przez każdą przedstawicielkę płci pięknej zmagającą się z pomarańczową skórką. Sauny nie będą mogły odwiedzać kobiety w czasie miesiączki, a także te w aktywnej fazie jakiejś infekcji. Ponadto, przeciwwskazaniami do odwiedzin w saunie będą żylaki, trądzik różowaty, jak również choroby nowotworowe czy cukrzyca. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej będzie po prostu porozmawiać z lekarzem. Ważne jest też przestrzeganie pewnych zasad po wyjściu z sauny. Najistotniejsze jest to, aby nie wchodzić od razu do zimnej wody. Wskazany jest najpierw letni prysznic, dopiero później chłodny, a następnie zimny. Dobra wiadomość jest taka, że zimna woda też pozytywnie wpływa na redukcję cellulitu, ujędrniając skórę.

Sprawdź jak należy redukować cellulit

Onshea na cellulit - dwie sztukiSauna a cellulit – w jaki sposób wesprzeć jej działanie?

Sauna a cellulit – wiele osób może zastanawiać się nad tym, czy korzystanie z niej wystarczy, by zredukować cellulit. Niestety, walka z pomarańczową skórką musi być wielokierunkowa. Oprócz saunowania należy więc stosować starannie dobrany krem, bazujący na składnikach aktywnych, które mają pochodzenie naturalne.

Dobrym pomysłem będzie użycie kremu marki Onshea, w którego składzie znajdziemy:

  • kofeina – silnie ujędrnia, dbając o to, by skóra pozostawała odpowiednio napięta, wykazuje też właściwości detoksykujące
  • witamina E – silny antyoksydant, wykazuje właściwości ujędrniające oraz regenerujące
  • niacynamid – działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, a także pomaga pozbyć się znajdujących się pod skórą grudek i nierówności
  • ekstrakt z kasztanowca – usprawnia mikrokrążenie, a na dodatek wykazuje właściwości wzmacniające i ochronne
  • olej z orzechów laskowych – wyrównuje koloryt skóry, wzmacnia kruche ściany naczyń włosowatych, doskonale nawilża skórę

Podsumowując, dzięki korzystaniu z sauny można zmniejszyć widoczność pomarańczowej skórki. Jeśli już zainteresuje nas sauna, a cellulit jest naszym problemem, nie poprzestawajmy wyłącznie na niej. Istotne jest też stosowanie odpowiednich kosmetyków, najlepiej tych bazujących na starannie wyselekcjonowanych składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego.


Bibliografia:

1. Kołodziejczak A. Kosmetologia Tom I. PZWL 2019; 185-197 oraz 507-510.
2. Gałązka M, Galęba A, Nurein H. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health 2014, 49(3): 425-430.

11 głosów

Komentarze

Martyna J - 2024-06-18 21:36:26

Nadal uważam, że lepiej ćwiczyć i trzymać dietę plus smarować się i masować, ale iść na saunę raz w czasie nie zaszkodzi a nawet pomoże. Wolę to niż się mrozić ;ppp

Olka - 2024-06-10 17:36:11

Niedawno byłam na saunie i wydaje mi się, że jest mniej opuchnięta i obrzęki zeszły. Ma to sens.

daria - 2024-06-06 20:35:54

slyszalam o morsowaniu ale zeby byl zwiazek pomiedzy pomiedzy tym jak dziala sauna a cellulit to nie bardzo. sprawdze na sobie.

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊