Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Arnika (Arnica Montana)

Strona główna » Blog » Składniki » Arnika (Arnica Montana)

Arnika na cellulit cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Składnik ten jest dodawany do wielu produktów kosmetycznych, dzięki czemu możemy cieszyć się jego dobroczynnym działaniem. Roślina ta znalazła również szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej. Jakie właściwości posiada ta roślina i kto powinien po nią sięgać?

Arnika na cellulit – jakie właściwości posiada?

Arnika na cellulit oczyszcza skórę z nagromadzonych pod nią toksyn. Dzięki temu cellulit zostaje znacznie zredukowany. Nie sposób nie zauważyć, iż dzięki arnice możliwe jest również nawilżenie oraz ujędrnienie skóry. Te właściwości również mają szansę okazać się bardzo pomocne w walce z pomarańczową skórką.

Nie da się jednak ukryć, że arnika wykazuje bardzo szerokie działanie. Oznacza to, że nie tylko kosmetyki na cellulit zawierają ekstrakty z arniki.

Kosmetykami z arniką powinny zainteresować się również te przedstawicielki płci pięknej, które mają problem z pękającymi naczynkami. Dobroczynne właściwości tej rośliny docenią również wszyscy borykający się z trądzikiem różowatym oraz cerą naczyniową i reaktywną. Wreszcie, arnika ma szanse wspomóc walkę z niedoskonałościami, które znajdują się na naszej skórze twarzy. Osoby borykające się z trądzikiem pospolitym mają szansę złagodzić swoje dolegliwości dzięki preparatom zawierającym w swoim składzie wspomnianą arnikę. Jak więc widać, arnika na cellulit posiada znacznie szersze spektrum działania niż redukcja pomarańczowej skórki.

Arnika na cellulit – dlaczego jest wyjątkowa?Arnika (Arnica Montana)

Arnika na cellulit ma szansę skutecznie zadziałać, co zresztą wskazano w powyższym akapicie. Nie sposób ukryć, że za dobroczynne działanie tej wyjątkowej rośliny odpowiadają zawarte w niej związki.

Mowa tu przede wszystkim o takich związkach jak:

  • garbniki,
  • flawonoidy,
  • kwasy organiczne,
  • olejki eteryczne.

Zawartość wyżej wymienionych związków sprawia, że arnika na cellulit jest naprawdę skuteczna. Z tego też względu ekstrakt z tej rośliny dodawany jest do wielu produktów.

Arnikę górską wykorzystuje się również do produkcji niektórych leków. Roślina ta występuje w naszym kraju, dlatego z pozyskaniem surowca zielarskiego nikt nie powinien mieć problemów. Cennym surowcem kosmetycznym i zielarskim są przede wszystkim kwiaty tej rośliny. Możemy zebrać je i zasuszyć samodzielnie lub dokonać ich zakupu w dobrze wyposażonej zielarni. W sklepach, drogeriach oraz aptekach możemy dokonać również zakupu gotowych kosmetyków zawierających w swoim składzie ekstrakt z tej dobroczynnej rośliny. Arnika stała się składnikiem kremów na dzień, kremów na noc, a także toników do twarzy. Znajdziemy ją również w balsamach oraz maściach, zwłaszcza tych przeznaczonych do walki z pajączkami i siniakami.

Onshea na cellulit

 ONSHEA
KREM NA CELLULIT Z EKSTRAKTEM Z ARNIKI  ZAMÓW!

Podsumowanie

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że arnika na cellulit jest rośliną o bardzo dużej skuteczności. Nie można odmówić jej również wszechstronnego zastosowania. Nie ulega wątpliwości, że ekstrakt z tej rośliny stał się składnikiem dużej ilości kosmetyków. Jeżeli chcemy jednak cieszyć się pełnią właściwości ujędrniających arniki, musimy wiedzieć, że arnika na cellulit musi być stosowana systematycznie.


Bibliografia

1. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
2. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013
3. Katarzyna Janda, Anna Tomikowska. Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, 2014

2 głosów

Komentarze

Donia9 - 2020-08-24 10:25:51

Skoro działa na cellulit to warto spróbować, bo nie mogę sobie ze swoim poradzić ;)

Marek29 - 2020-08-22 21:34:38

A ja np. używam maści arnikowej bardzo często, bo szybko działa na spieczone usta, albo na zaczerwienia

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊