Miłorząb japoński (Ginkgo Biloba) na cellulit
Strona główna » Blog » Miłorząb japoński (Ginkgo Biloba) na cellulit
Miłorząb japoński jest bardzo znaną i powszechnie stosowanym w kosmetologii składnikiem. Jego wszechstronne działanie sprawia, że jest pomocny przy wielu schorzeniach i problemach zdrowotnych. Jest znany jako metoda na lepszą pamięć, koncentrację i krążenie. Jak dokładnie działa miłorząb japoński na cellulit? Czy jest skuteczny i jak go stosować?
Miłorząb japoński – skąd pochodzi?
Miłorząb japoński naturalnie występuje w Chinach – obecnie porasta także Europę, szczególnie jeśli jest odpowiednio pielęgnowany. Miłorząb w Chinach znany jest od ponad 150 mln lat, gdzie powszechnie wykorzystywany jest w medycynie naturalnej do leczenia wielu chorób. Najcenniejsze są liście miłorzębu, z których pozyskuje się cenny ekstrakty.
Miłorząb japoński – właściwości i substancje czynne
Miłorząb japoński posiada ponad 50 cennych składników – w tym glukozę, kwercetynę, ramnozę, bilobalidy, ginkgolidy, flawonoidy oraz terpeny.
Za ich sprawą roślina ta ma działanie:
- antyoksydacyjne – chroni organizm przez nadmiarem wolnych rodników, których pomaga się pozbyć, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia się,
- neuroprotekcyjne – chroni komórki mózgowe przed nadmiernym stresem i zbyt szybkimi procesami starzenia, dzięki czemu pozwala zachować dobrą pamięć i koncentrację,
- poprawiające krążenie – poprawa krążenia przekłada się na dotlenienie mózgu i całego organizmu, ponadto polepszając pracę naczyń krwionośnych miłorząb zapobiega tworzeniu się skrzepów i zatorów oraz ujędrnia skórę, pomaga pozbyć się blizn i cellulitu.
ONSHEA
KREM ANTYCELLULITOWY Z EKSTRAKTEM Z MIŁORZĘBU JAPOŃSKIEGOZAMÓW!
Sprawdź: Jaki produkt na cellulit wybrać?
Miłorząb japoński – zastosowanie – do czego jest wykorzystywany miłorząb?
Miłorząb japoński ze względu na swoje korzystne działanie znalazł bardzo wszechstronne zastosowanie.
Gdzie wykorzystuje się miłorząb?
- w preparatach na pamięć i koncentrację – poprawione krążenie umożliwia lepsze dotlenienie mózgu, a co za tym idzie polepsza jego sprawność – jest więc polecany wszystkim osobom uczącym się oraz takim, które mają problemy z koncentracją, bądź wykonują pracę umysłową.
- jako lek przy chorobie Alzheimera – miłorząb japoński wpływa na zachowanie prawidłowych procesów myślowych, czy zwiększenie aktywności pacjenta w ciągu dnia.
- przy stanach obniżonego nastroju – miłorząb może okazać się pomocny, jako naturalne wsparcie przy stanach depresyjnych, sprzyja również unormowaniu zachowań społecznych w przypadku lęków.
- jako profilaktykę udarów mózgu – sprawdza się dla osób o podwyższonym ciśnieniu tętniczym i cholesterolu, pobudza krążenie i zapobiega powstawaniu skrzepów w naczyniach krwionośnych.
- jako afrodyzjak – badania dowodzą, że miłorząb znacząco podnosi libido.
- jako składnik kosmetyków – miłorząb japoński znalazł wyjątkowo wszechstronne zastosowanie w kosmetologii. Jako że intensywnie poprawia krążenie, polepsza to ukrwienie i natlenienie komórek skóry, która staje się jędrna i poprawia się jej koloryt, można również liczyć na stymulację produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego – dlatego miłorząb jest tak skutecznym preparatem przy leczeniu cellulitu. Balsamy na cellulit z wyciągiem z miłorzębu pomogą wyrównać fakturę skóry i ujędrnić ją oraz zmniejszyć, a nawet całkowicie pozbyć się cellulitu.
Bibliografia
1. Pugliese PT., The pathogenesis of cellulite: a new concept, 2007
2. Ignaciuk A., Diagnostyka kliniczna – cellulite, 2004
3. Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, 2015
Komentarze
Alanis - 2020-10-19 07:08:12
Szkoda, bo raczej jest on raczej znany z tego, że on działa dość mocno na cellulit ;)
blonka - 2020-10-17 17:05:29
pierwszy raz slysze w sumie o czyms takim jak ten milorzab japonski bo jednak taka nazwe raczej bym pamietala haha