Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Aloes na cellulit – jak pomaga?

Strona główna » Blog » Aloes na cellulit – jak pomaga?

Aloes na cellulit znajduje się w wielu kosmetykach, których zadaniem jest przeciwdziałanie rozwojowi tak zwanej pomarańczowej skórki. Dobrze byłoby więc nieco bliżej poznać składnik jakim jest aloes i dowiedzieć się, jak można w praktyce wykorzystać jego cenne właściwości. Przyda nam się także wiedza na temat tego, jakie jeszcze metody można wykorzystać, aby zwalczyć cellulit.

Aloes na cellulit jak pomagaAloes na cellulit – jakie ma właściwości?

Aloes na cellulit posiada szereg dobroczynnych właściwości, za które warto go docenić. Przede wszystkim, charakteryzuje się on właściwościami nawilżającymi oraz regenerującymi. Posiada też działanie zmiękczające oraz antyoksydacyjne. Dzięki aloesowi można również zwalczyć uciążliwe stany zapalne. Docenić trzeba też potencjał oczyszczający tej rośliny, dzięki czemu pomaga walczyć z toksynami przyczyniającymi się do rozwoju pomarańczowej skórki.

Aloes – jak go używać w walce z cellulitem?

Aloes może być wykorzystywany na różne sposoby. Godna polecenia będzie na pewno aloesowa maseczka. Do jej wykonania będziemy potrzebować tylko i wyłącznie żelu aloesowego. Można pozyskać go bezpośrednio z liści rosnącego w domu aloesu. Jeśli jednak nie mamy tej rośliny w domu, najlepiej będzie zakupić żel wykonany w stu procentach z aloesu. Wystarczy zaaplikować dużą jego ilość na skórę, która dotknięta jest cellulitem, a następnie dla lepszego efektu owinąć ciało folią. Po mniej więcej 20 minutach maskę należy zmyć, najlepiej naprzemiennie chłodną i ciepłą wodą. W tej formie, aloes na cellulit należy stosować regularnie, minimum raz na tydzień. Po około miesiącu, dwóch powinniśmy zobaczyć efekty w postaci redukcji pomarańczowej skórki.

Onshea na cellulit

ONSHEA
KREM ANTYCELLULITOWY Z EKSTRAKTEM Z MIŁORZĘBU JAPOŃSKIEGOZAMÓW!

Aloes – czy wystarczy, aby pokonać cellulit?

Aloes nie wystarczy niestety do tego, aby pokonać pomarańczową skórkę. Oprócz niego należałoby też zatroszczyć się o właściwie zbilansowaną dietę. Ważne jest też picie odpowiednich ilości wody, najlepiej dwóch litrów dziennie. Aloes na cellulit zadziała też skuteczniej, jeśli będzie miał wsparcie w postaci aktywności fizycznej. Koniecznie musi być ona jednak uprawiana systematycznie, bo w przeciwnym razie nie zadziała.

Sprawdź, na czym polega szczotkowanie na sucho.

Onshea na cellulit - dwie sztukiAloes na cellulit – wzmocnij jego działanie dzięki kosmetykom!

Aloes na cellulit potrzebuje także wsparcia w postaci właściwie dobranych kosmetyków. Wydaje się więc, że warto sięgnąć po krem bazujący na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Swoją uwagą dobrze byłoby obdarzyć krem na cellulit marki Onshea o żelowej konsystencji, ułatwiającej szybkie wchłanianie się preparatu.

W jego składzie znajdziemy między innymi takie substancje jak:

  • ekstrakt z kasztanowca – wykazuje działanie antyoksydacyjne, pomaga ujędrnić skórę oraz zredukować opuchliznę
  • witamina E – silny antyoksydant, wykazuje właściwości wyrównujące koloryt, a także działa regenerująco
  • ekstrakt z ruszczyka – wykazuje właściwości antyoksydacyjne, a także uelastyczniające, pomaga również uszczelniać kruche ściany naczyń włosowatych
  • ekstrakt z bluszczu – zapobiega powstawaniu obrzęków, silnie ujędrnia skórę oraz ja napina, pomaga także pozbyć się uciążliwych toksyn
  • ekstrakt z arniki – posiada silne działanie chłodzące, a na dodatek redukujące opuchliznę, wykazuje również właściwości antyoksydacyjne

Reasumując, aloes na cellulit może okazać się bardzo pomocny. Walka z uciążliwą pomarańczową skórką wymaga jednak nie tylko domowych sposób w postaci maseczki aloesowej, ale też dobrze dobranego balsamu. Trzeba też zatroszczyć się o zbilansowaną dietę, picie dużych ilości wody oraz regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Dzięki tym wszystkim działaniom, aloes na cellulit na pewno zadziała skuteczniej.


Bibliografia:

1. Kołodziejczak A. Kosmetologia Tom I. PZWL 2019; 185-197 oraz 507-510.
2. Gałązka M, Galęba A, Nurein H. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health 2014, 49(3): 425-430.
3. Rymarz E, Mieczkowska J, Łopatyński J. Obrzęki kończyn dolnych – etiopatogeneza, rodzaje, diagnostyka. Medycyna Ogólna 2007; 13 (XLII), 3: 216-221.
4. Tybur M. i Piotrowska A. Antycellulitowe substancje pochodzenia roślinnego. Red.: Maciąg M. i Maciąg K. Medyczne aspekty kosmetologii i dietetyki. Lublin 2018. Wydawnictwo Naukowe TYGIEL

9 głosów

Komentarze

Klaudia - 2024-06-20 11:35:12

Jako dodatek w składzie spoko, ale nie opierałabym na nim pielęgnacji antycellulitowej. Aloes na cellulit to nie jest moja pierwsza opcja heh.

Dagmara - 2024-06-17 22:34:44

Aloes jednak u mnie lepiej sprawuje się nakładany na szyje, twarz i włosy niż na udziska i pupę :P Wolę mocniejsze składniki jak np. te co są w artykule wymienione.

julita - 2024-06-11 19:34:16

próbowałam i... niestety u mnie średnio aloes na cellulit zadziałał.

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊