Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Spirulina na cellulit – czy działa?

Strona główna » Blog » Spirulina na cellulit – czy działa?

Spirulina na cellulit to jedna z metod walki ze skórką pomarańczową. Spirulina to tak naprawdę mikroskopijnej wielkości jadalny glon, który znajduje również zastosowanie w pielęgnacji skóry. Wykazuje wiele korzystnych działań, ponieważ zawiera cenne dla skóry witaminy. W jaki sposób stosować spirulinę na cellulit? Jakie daje efekty i ile trwa kuracja?

Spirulina na cellulitSpirulina na cellulit - jak stosować?

Spirulina na cellulit to jeden z bardziej wartościowych składników naturalnych.

Okazuje się, że można z niej przygotować skuteczną maseczkę, która składa się w podstawowej wersji z dwóch składników:

  • spirulina,
  • woda.

Kilka łyżek proszku należy dokładnie wymieszać z wodą tak, aby stworzyć gęstą papkę. Mieszankę należy aplikować na miejsca z widocznym cellulitem, a później owinąć folią, aby rozgrzać skórę. W jaki sposób działa spirulina na cellulit? Po pierwsze usprawnia krążenie, w wyniku czego skóra ma więcej tlenu i składników odżywczych. Po drugie wspiera proces detoksykacji, co przyspiesza redukcję cellulitu. Po trzecie ma działanie przeciwutleniające dzięki zawartości witamin i składników mineralnych. W składzie spiruliny znajdują się witaminy z grupy B, a także witaminy A, D, E, K czy ważny dla skóry beta- karoten. Ponadto  żelazo, chlorofil, kwas gamma-linolenowy oraz proteiny. Alternatywą dla własnoręcznie przygotowanej maseczki są produkty dostępne w drogeriach, które mają gotowe koncentraty ze spiruliny, często wzmocnione l-karnityną (stymulującej spalanie tkanki tłuszczowej) oraz kolagenem.

Sprawdź, na czym polega szczotkowanie na sucho.

Spirulina na cellulit -  jak często używać?

Spirulina na cellulit powinna być nakładana nawet kilka razy w tygodniu, przez okres co najmniej kilku tygodni. Kluczowa- jak w przypadku wszystkich domowych metod- jest systematyczność. Wiele osób zadaje pytania, spirulina na cellulit rzeczywiście przynosi zadowalające rezultaty. W rzeczywistości efekty są silnie uzależnione od czasu trwania kuracji, a także stopnia zaawansowania cellulitu. Nie bez znaczenia pozostaje ogólny styl życia i inne stosowane metody. W związku z tym walka z cellulitem powinna być jak najbardziej zróżnicowana.

Onshea na cellulit

WYBIERZ ONSHEA
SPRAWDZONY SPOSÓB NA CELLULIT U MĘŻCZYZNZAMÓW!

Spirulina na cellulit  i pozostałe działania

Spirulina na cellulit okazuje się istotną częścią kuracji antycellulitowej. Dzieje się tak, ponieważ zawiera wiele cennych składników, które wraz z krwią, docierają bezpośrednio do komórek skóry. Nie warto jednak ograniczać się wyłącznie do jednej metody. Specjaliści wskazują, że największą skuteczność mają kompleksowe działania. Jednym z nich powinna być dieta, która dostarcza skórze wszystkich ważnych składników odżywczych, a także odpowiednia ilość wody. Kolejnym składnikiem jest regularna aktywność fizyczna, która wpływa na cały organizm, ale także stan skóry. Ważnym elementem jest także stosowanie dobrego balsamu na cellulit. W ten sposób działania obejmują cała skórę od zewnątrz, jaki od wewnątrz.

Podsumowując, redukcja cellulitu to problem, który dotyczy wielu kobiet. Podejmowanie odpowiedniej pielęgnacji, w tym stosowanie spiruliny może jednak znacznie przyspieszyć usuwanie cellulitu i zadbać o zdrową, gładką skórę bez nierówności i zmian.


Bibliografia:

1. Bojarska-Hurnik S. Lipodystrofia – przyczyny i możliwości terapeutyczne. Kosmetologia Estetyczna, 5/2019.
2. Załęska-Żyłka I. Cellulit jako problem medyczny.
3. Gałązka M., Galęba A., Nurein H. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health 2014, 49.

1 głosów

Komentarze

ewcia - 2023-05-12 12:03:57

nie ma co przesadzać.. śmierdzi trochę ale spirulina na cellulit jest skuteczna..

Ursula90 - 2023-04-30 20:09:25

Stosowałam na twarz i zapach był... SPECYFICZNY.. Normalnie tragedia jak to pachnie xD

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊