Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Stopnie cellulitu – rozpoznawanie i leczenie

Strona główna » Blog » Stopnie cellulitu – rozpoznawanie i leczenie

Stopnie cellulitu dzielą poziom nasilenia cellulitu na trzy poziomy w zależności od tego, jak bardzo dolegliwość jest zaawansowana. Nie pozostaje to bez znaczenia, ponieważ należy pamiętać, że poszczególne fazy cellulitu charakteryzują się innymi objawami i wymagają innej terapii. Prawidłowo określony stopień cellulitu znacząco poprawi późniejsze efekty końcowe walki z nim. Jak rozpoznać poszczególne etapy cellulitu? Jak dobrać leczenie do kolejnych stopni nasilenia cellulitu?

Stopnie cellulitu – ogólne informacjeStopnie cellulitu

Stopnie cellulitu wyróżnia się głównie na podstawie nasilenia objawów. Przyjmuje się, że im wyższy stopień, tym trudniej z nim walczyć i tym intensywniejszego leczenia wymaga. Każdy poziom wymaga innej pielęgnacji, jednak podstawą każdego powinien być przede wszystkim odpowiednio dobrany krem o naturalnym składzie i bogactwie składników aktywnych. Im wcześniej zaczniemy terapię, mamy większe szanse na usunięcie cellulitu – w niektórych przypadkach nawet całkowite.

Stopnie cellulitu dzielimy na:

  • pierwszy – najlżejszy,
  • drugi,
  • trzeci – najintensywniejszy.

Cellulit – stopnie – stopień pierwszy

Cellulit, stopnie mogą być bardzo zróżnicowane – za najlżejszy uważa się pierwszy stopień. Skóra, na pierwszy rzut oka, wydaje się być gładka i jędrna, a cellulit niewidoczny, jednak po ściśnięciu fragmentu skóry można zauważyć pierwsze zmiany – lekko grudkowatą powierzchnię. Jest to idealny moment aby zastosować krem o naturalnym składzie, który przywróci skórę do normalności i zapobiegnie tworzeniu się większych zmian – w przeciwnym razie problem może narastać i przerodzić się w drugi etap.

Onshea na cellulit

ONSHEA
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA CELLULITZAMÓW!

Cellulit – stopnie – stopień drugi

Cellulit – stopnie mogą przechodzić płynnie, dlatego w przypadku, gdy w porę nie zauważymy problemu i nie zastosujemy odpowiednich kosmetyków na cellulit, faza pierwsza może przerodzić się w drugą. Ten etap charakteryzuje się przede wszystkim nasileniem objawów ze stopnia pierwszego. Powoli zauważalna może się stawać nierówna faktura skóry – tak zwana “skórka pomarańczy”.

Ściskaniu skóry może towarzyszyć delikatny ból, zmiany zaczynają być wyczuwalne.

Także na tym etapie najlepszą podstawą jakichkolwiek działań powinien być odpowiednio dobrany krem na cellulit. Nakładanie kremu i jego działanie można wzbogacić o masaż – naturalne składniki przenikną wtedy do głębszych partii skóry i będą jeszcze skuteczniejsze.

Cellulit – stopnie – stopień trzeci i czwarty

Cellulit, stopnie wyróżnia się cztery. Dwa ostatnie charakteryzują się widocznymi gołym okiem zmianami – nierówna struktura tłuszczu pod skórą staje się zauważalna. Guzki są bardzo wyraźnie wyczuwalne dłonią, a dodatkowo w czwartej fazie dotykanie ich może sprawiać ból.

Niestety, gdy cellulit dojdzie do takiego stopnia wiele osób decyduje się na silne kosmetyki nie sprawdzając ich składów. Nawet przy zaawansowanym cellulicie jest to bardzo ważne.

Sztuczne aromaty, czy konserwanty mogą przynosić odwrotne skutki, a także podrażniać skórę. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać produkty o naturalnym składzie – najlepsze i najskuteczniejsze będą olejki i wyciągi roślinne. Dwa ostatnie stopnie cellulitu powinny być leczone poprzez regularne stosowanie kosmetyków, peelingi, zabiegi na cellulit i ćwiczenia.

Stopnie cellulitu – podsumowanie

Stopnie cellulitu postępują, jeśli w porę nie zareagujemy, dlatego dobrze jest podjąć wczesne działanie, czy profilaktykę. Podstawą na każdym etapie cellulitu powinien być odpowiednio dobrany krem – ważny jest naturalny skład, w przeciwnym razie kosmetyk może nie przynieść efektów i podrażnić skórę. Stosowanie kremu można uzupełnić o działanie innych produktów – na przykład peelingów, czy masek – jednak w tym przypadku również warto czytać składy. Należy pamiętać, że tylko szybkie i prawidłowe działanie pomoże pozbyć się i zmniejszyć efekty cellulitu.


Bibliografia

1. Bissoon L., The Cellulite Cure, 2006
2. Gajewczyk M, Wilczyńska K., Zmiany cellulitowe. Część I – etiologia i profilaktyka, 2011

7 głosów

Komentarze

lemur - 2020-10-27 16:02:06

a czemu by miało wrócić bo nie rozumiem.....

natalia - 2020-10-18 14:11:25

kto co lubi heh. nie wiem.. dla mnie to trochę bez sensu, bo jeżeli jednak idziesz już na takie zabiegi bez zmiany zwyczajów tzn. ćwiczeń czy diety, masaży, kosmetyków to uwierz mi.. baaaardzo szybko ci to wszystko wróci.

Orzeszek - 2020-10-17 21:51:30

Nie lepiej już np. pójść na te lasery i od razu mieć spokój? :| xD

Trisha - 2020-10-15 13:18:20

Jestem chyba na pograniczu 2 i 3 i jestem w lekkim stresie, bo jednak chcę to usunąć w całości, a nie bawić się i wydawać kasę na jakieś lasery czy coś w tym stylu..

amidala - 2020-10-12 10:21:44

na prawde? przeciez to nie jest tak ze z nia na dzien cos sie pojawia tylko trzeba dluzszy moment sobie "zapracowac" na grudki

Klaudyna - 2020-10-09 22:41:12

Nawet nie widziałam że jest coś takiego jak stopnie cellulitu xD Dla mnie zawsze były dwa: JEST albo NIE MA xD

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊