Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Rowerek czy orbitrek na cellulit- co wybrać?

Strona główna » Blog » Rowerek czy orbitrek na cellulit- co wybrać?

Rowerek czy orbitrek na cellulit, który z nich wybrać? Przed tym dylematem stoi wiele kobiet, które próbują znaleźć najlepszy sposób, aby usunąć cellulit. Czy orbitrek działa na cellulit? Tak, podobnie jak rowerek stacjonarny. Choć oba urządzenia różnią się zarówno budową, jak i sposobem obsługi, przynoszą bardzo podobne efekty. W obu przypadkach rezultatem regularnych ćwiczeń jest zmniejszenie masy ciała, jak i wiele prozdrowotnych korzyści.

Rowerek czy orbitek na cellulitRowerek czy orbitrek na cellulit - co działa lepiej?

Rowerek czy orbitrek na cellulit – to pytanie pada wśród wielu kobiet, które poszukują efektywnego sposobu na zmniejszenie skórki pomarańczowej. Wśród ich najważniejszych zalet niewątpliwie należy wymienić wzmacnianie mięśni. Z pewnością nie spowodują nagłego i dużego przyrostu tkanki mięśniowej, ale skutecznie ją wzmocnią. Ponadto poprawiają ogólną kondycję i wydolność organizmu. Regularny trening sprawia, że organizm efektywniej radzi sobie z wysiłkiem. Ponadto pozytywnie wpływ na pracę układu krążenia i wzmacnia serce. Każdy rodzaj ćwiczeń ma również pozytywny wpływ na samopoczucie, ponieważ obniża poziom kortyzolu we krwi i powoduje wyrzut endorfin. Który sprzęt jest zatem bardziej skuteczny w walce z cellulitem? Zarówno rowerek, jak i orbitek mogą być równie skuteczne, ponieważ mają wiele cech wspólnych i podobne działanie.

Rowerek angażuje przede wszystkim dolne kończyny, wzmacniając mięśnie, ale zmniejsza tym samym również cellulit i tkankę tłuszczową. Natomiast orbitrek pobudza cało ciało, dzięki czemu angażuje również górne partie mięśniowe. Co więcej, nie obciąża stawów ze względu na stałe podparcie stóp.

Sprawdź, na czym polega szczotkowanie na sucho.

Rowerek czy orbitrek na cellulit - w domu czy na siłowni?

Analizując się czy wybrać rowerek, czy orbitrek na cellulit, należy się zastanowić, gdzie chcemy ćwiczyć. Tego rodzaju sprzęt dostępny jest na każdej siłowni, w dodatku można tam liczyć na pomoc trenera personalnego, który wytłumaczy jego obsługę, jak i zaproponuje najlepszą formę treningu. Można również wygodnie ćwiczyć w domu, np. oglądając ulubiony serial. Warto jednak przygotować się na to, że dobrej jakości sprzęt może kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. W związku z tym tego rodzaju zakup należy dokładnie przemyśleć, a na początek udać się na siłownię i sprawdzić, czy taka forma treningu w ogóle nam odpowiada.

Onshea na cellulit

ONSHEA
ZREDUKUJ CELLULIT SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI POCHODZENIA NATURALNEGOZAMÓW!

Rowerek czy orbitrek na cellulit - dla kogo przeznaczone są ćwiczenia?

Rowerek i orbitrek sprawdzą się szczególnie dla osób:

  • otyłych,
  • z nadwagą,
  • mających problem ze stawami i nie mogących ich obciążać. Odpowiednia konstrukcja sprzętu niweluje problem obciążania stawów.

Aby osiągnąć redukcję cellulitu czy spadek masy ciała, należy jednak zadbać o systematyczny trening. Pierwsze efekty mogą pojawić się już po czterech tygodniach.

Podsumowując, analizując czy rowerek, czy orbitrek na cellulit wybrać, nie wolno zapominać, że gwarancją sukcesu jest zawsze połączenie aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety. Niezależnie od sprzętu, na którym ćwiczymy, trzeba zatem postawić na regularność i zbilansowaną dietę bogatą w warzywa, owoce oraz błonnik.


Bibliografia:

1. Tybur M. i Piotrowska A. Antycellulitowe substancje pochodzenia roślinnego. Red.: Maciąg M. i Maciąg K. Medyczne aspekty kosmetologii i dietetyki. Lublin 2018. Wydawnictwo Naukowe TYGIEL
2. Janda K. i Tomikowska. Cellulit – przyczyny, profilaktyka, leczenie. Ann Acad Med Stetin. 2014.

4 głosów

Komentarze

Pattka88 - 2022-07-30 21:10:12

Najlepiej iść na siłownie ;p Tam jest wszystko, więc nie ma problemu wybrać rowerek czy orbitrek na cellulit do ćwiczeń ;p Na wszystko się zdążę załapać.

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊