Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cytryna na cellulit – jak stosować?

Strona główna » Blog » Cytryna na cellulit – jak stosować?

Cytryna na cellulit to jeden z prostszych domowych sposobów, którego można użyć w walce z cellulitem. Niestety skórka pomarańczowa pojawia się u większości kobiet, w dodatku niezależnie od wieku. Wpływa jednak znacząco na pogorszenie poczucia własnej wartości. Czy w związku z tym cytryna na cellulit może pomóc w walce z kompleksami i zwalczaniem cellulitu? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Cytryna na cellulit – jak można jej używać?

Cytryna na cellulitCytryna na cellulit stosowana jest bezpośrednio na skórę, ale również jako składnik wielu preparatów kosmetycznych. Wszystko za sprawą jej cennych właściwości, które wykazują korzystny wpływ na skórę. Jednocześnie cytryna pozostaje bezpieczna dla skóry i mało inwazyjna. Jak dokładnie stosować cytrynę na cellulit? Najlepiej w formie okładów na skórę. Do ich przygotowania potrzebujemy świeżo wyciśniętego soku z cytryny oraz folii spożywczej. Dodatkowo ekstrakt można wzmocnić dodatkiem imbiru na cellulit, który wykazuje działanie mocno rozgrzewające i pobudzające. Całość należy dokładnie wetrzeć w skórę, na której występuje cellulit.

Aby zapewnić lepsze wchłanianie składników aktywnych cytryny, należy owinąć skórę za pomocą przygotowanej folii spożywczej. Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt, można dodatkowo owinąć ciało kocem lub ręcznikiem, by zwiększyć temperaturę

Dzięki temu można osiągnąć następujące rezultaty:

Zobacz jakie wybrać naturalne sposoby na cellulit

Onshea na cellulit

WYBIERZ ONSHEA
KOMPLEKSOWY KREM Z BOGATYM SKŁADEMZAMÓW!

Cytryna na cellulit – jak często ją stosować?

Cytrynę na cellulit należy stosować regularnie, by osiągnąć zadowalające efekty. Kurację należy kontynuować przez kilka tygodni nawet 3 razy w tygodniu. Pierwsze efekty mogą być zauważalne już po pierwszych kilku tygodniach stosowania kuracji. Mimo ich zauważenia, warto jednak kontynuować zabiegi, by utrzymać efekty jak najdłużej. Ze względu na to, że jest to całkowicie naturalne metoda, wymaga cierpliwości i dokładności.

Cytryna na cellulit a inne sposoby

Cytryna na cellulit jest przykładem domowej metody, która przynosi naprawdę dobre efekty w zwalczaniu niechcianej skórki pomarańczowej. Warto jednak zdawać siebie sprawę, że metoda może być niewystarczająca w przypadku zaawansowanego cellulitu lub z powodu indywidualnych czynników. W związku z tym oprócz stosowania cytryny na cellulit, warto wdrożyć dodatkowe działania, które uskutecznią kurację.

Kluczowe jest prowadzenie higienicznego trybu życia, przez co należy rozmieć regularną aktywność fizyczną, dopasowaną do własnych potrzeb, zbilansowaną dietę na cellulit, które wspomaga utrzymanie zdrowej i jędrnej skóry, a także pielęgnację. W tym ostatnim kroku najważniejsze są balsamy na cellulit, które również należy stosować regularnie. Najlepiej codziennie bezpośrednio po kąpieli

Podsumowując, cytryna na cellulit to znany sposób na walkę z nieestetyczną skórką pomarańczową, która pojawia się u większości kobiet. Aby przyniosła oczekiwane rezultaty, konieczna jest jednak cierpliwość i systematyczność. Dla wzmocnienia efektów jej działania zaleca się również wprowadzenie innych działań, które uzupełnią kurację i przyspieszą osiąganie efektów antycellulitowych.


Bibliografia

1. Wilk M, Dankowska S, Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008
2. Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008
3. Magdalena Ciupińska, Irena Eris, Anna Frydrych, Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, 2010

7 głosów

Komentarze

ulka - 2021-10-11 12:18:06

mi sie sprawdzala. mam jako dodatek w pielegnacji.

Zapytajka - 2021-09-28 09:37:00

Cytryna na cellulit realnie jest dobra? Słyszałam o używaniu soku z cytryny do masażu jak ma się rozstępy, bo rozjaśnia skórę, a co z cellulitem?

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊