Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Woda utleniona na cellulit – jak działa?

Strona główna » Blog » Woda utleniona na cellulit – jak działa?

Woda utleniona na cellulit to produkt, którego stosowanie może budzić zarówno zainteresowanie, jak i zdziwienie. Tymczasem woda utleniona to związek chemiczny, który ze względu na swoje właściwości znalazł szerokie zainteresowanie zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. Co więcej, kobiety chętnie wykorzystują ją właśnie do walki z cellulitem. Zacznijmy jednak od zdefiniowania, czym w ogóle jest woda utleniona. To 3-procentowy wodny roztwór nadtlenku wodoru, a jakie działanie wykazuje woda utleniona na cellulit? 

Woda utleniona Woda utleniona na cellulit - właściwości pielęgnacyjne

Woda utleniona na cellulit to działanie pielęgnacyjne, ale bardziej znana jest ze swoich właściwości odkażających, dezynfekujących czy wybielających. To właśnie z powodu wyżej wymienionych właściwości znajduje zastosowanie w medycynie. Okazuje się, że także, że pomaga w niwelowaniu skórki pomarańczowej, z którą zmaga się większość kobiet.

Jej skład chemiczny sprawia nawet, że przyspiesza rozbijanie złogów tłuszczowych, które odkładają się w następujących obszarach ciała:

  • pośladki,
  • uda,
  • brzuch.

W jaki jednak sposób woda utleniona wykazuje działanie antycellulitowe? Wszystko dlatego, że nadtlenek wodoru szybko  i skutecznie dotlenia skórę, dzięki czemu wspiera prawidłowe krążenie, a także przyspiesza metabolizm komórkowy skóry. Wszystkie te działania mają bezpośredni wpływ na szybszą redukcję cellulitu.

Sprawdź także: Domowe sposoby na cellulit

Woda utleniona na cellulit - w jaki sposób i jak często stosować?

Woda utleniona na cellulit może przynieść poprawę wyglądu skóry i widocznie zmniejszyć cellulit. Warunkiem takiego efektu jest regularne stosowanie wody utlenionej. W jaki sposób aplikować ją na skórę? Najlepiej bezpośrednio. W tym celu wystarczy nawilżyć nią wacik kosmetyczny i przecierać w miejscu, gdzie występuje cellulit. Pozostałą na skórze warstwę wody utlenionej należy pozostawić aż do wchłonięcie, nie należy jej od razu przemywać wodą. Aby osiągnąć działanie antycellulitowe wody utlenionej, należy taką czynność powtarzać regularnie, najlepiej codziennie. Pojawienie się efektów może nastąpić po kilku tygodniach stosowania metody – to bardzo indywidualna kwestia.

Onshea na cellulit

ONSHEA
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA CELLULITZAMÓW!

Woda utleniona na cellulit – efekty działania

W przypadku wody utlenionej na cellulit efekty to przede wszystkim miejscowe rozjaśnienie skóry – w obszarze, gdzie przecieramy ją wacikiem nasączonym wodą utlenioną, ponieważ ma ona właśnie właściwości rozjaśniające. Poza działaniem rozjaśniającym regularne stosowanie wody utlenionej zwiększa ukrwienie skóry, jak i poprawia mikrokrążenie. W ten sposób komórki skóry otrzymują więcej składników odżywczych oraz tlenu, tym samym wpływa to na jej wygładzenie oraz napięcie. Efekty jednak nie muszą wystąpić u każdej osoby, która podejmuje się takiego zabiegu pielęgnacyjnego. Najbardziej pewnym efektem jest rozjaśnienie skóry.

Podsumowując, woda utleniona na cellulit powoduje nie tylko zmniejszenie skórki pomarańczowej, ale także rozjaśnia skórę w miejscu wykonywania zabiegu pielęgnacyjnego. Co więcej, woda utleniona jest także stosowana w pielęgnacji cery trądzikowej i problematycznej ze względu na swoje właściwości odkażające.


Bibliografia:

1. Musiała N. Kortyzol – nadzór nad ustrojem w fizjologii i stresie. Diagn Lab. 2018.

7 głosów

Komentarze

izabela j - 2022-06-17 11:38:40

woda utleniona na cellulit jakoś do mnie nie przemawia ale jeżeli u kogoś to działa to w sumie spoko. ja bym się jednak nieco bała przesuszenia skóry a sama mam jeszcze problem z truskawkowymi nogami.

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊