Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Okłady parafinowe – jak działają?

Strona główna » Blog » Okłady parafinowe – jak działają?

Okłady parafinowe to popularny zabieg rozgrzewający, który powoduje miejscowe, intensywne przekrwienie skóry. Stosowany jest do różnych celów, w tym do redukowania cellulitu. Parafina to związek, który produkowany jest w trakcie frakcjonowania ropy naftowej. W terapii wykorzystywana jest za sprawą swoich specyficznych właściwości, czyli niskiego przewodnictwa cieplnego oraz dużej pojemności cieplnej. W związku z tym wolniej oddaje ciepło. Jej właściwości fizyczne powodują, że w trakcie zabiegu można wprowadzić wyższe temperatury, nie obawiając się poparzeń. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, szczególnie jeśli zabieg wykonujemy samodzielnie w domu. Niemniej, dostępny jest on w ofercie większości gabinetów kosmetycznych czy odnowy biologicznej.

Okłady parafinowe - cellulitOkłady parafinowe - gdzie je kupić?

Okłady parafinowe można wykonać  zarówno w domu, jak i udać się na profesjonalny zabieg do gabinetu kosmetologicznego. Aby przeprowadzić zabieg w domu, należy jednak wcześniej zakupić produkty do niego niezbędne. Okłady dostępne są zarówno w aptekach, jak i drogeriach stacjonarnych oraz internetowych. Zakupiony produkt należy odpowiednio przygotować. Dostępną w butelce przelać do naczynia zanurzonego we wrzącej wodzie i zaczekać aż do momentu, kiedy się roztopi. Następnie ostrożnie przelać do innego naczynia i zaczekać, aż lekko stężeje. Później należy zanurzyć dłoń i sprawdzić, czy temperatura jest odpowiednia do aplikowania preparatu na ciało. Dopiero w tym momencie można nałożyć preparat na skórę, a następnie zaczekać, aż stężeje i przykryć ręcznikiem frotte na kilkanaście minut, aby zawarte w niej składniki aktywne lepiej się wchłonęły.

Wybierz skuteczny krem antycellulitowy

Okłady parafinowe - przeciwwskazania zdrowotne

Okłady parafinowe nie są wskazane u osób, które chorują lub mają inne dolegliwości zdrowotne, w których stosowanie ciepła jest niepożądane.

Dodatkowe przeciwwskazania to:

 • zaburzenia czucia;
 • stany odwapnienia kości np. osteoporoza;
 • uczulenie na parafinę;
 • ostre stany zapalne;
 • choroby skóry;
 • gruźlica;
 • gorączka;
 • stany zagrażające krwawieniem;
 • obrzęki;
 • zapalenie żył.
Onshea na cellulit

ONSHEA
WYBIERZ NATURALNE SKŁADNIKI AKTYWNEZAMÓW!

Okłady parafinowe – efekty

Okłady parafinowe mają bardzo dobre działanie na skórę, ale również ze względu na charakter zabiegu i związane z nim wytwarzanie ciepła wpływa także na stawy i kości.

Powoduje następujące efekty:

 • redukcję cellulitu,
 • nawilżenie skóry,
 • poprawę krążenia,
 • minimalizowanie obrzęków,
 • pobudzanie przemiany materii,
 • uelastycznienie tkanek.

Podsumowując, okłady parafinowe na cellulit mogą być sposobem walki ze skórką pomarańczową, choć nie jedyną. Okłady z parafiny przeznaczone są do stosowania miejscowego, polegają na intensywnym rozgrzaniu ciała w wybranym obszarze. Jeśli zabieg wykonany jest z zachowaniem wszystkich środków ostrożności, jest w pełni bezpieczny. Ze względu na swoje cenne właściwości, a przede wszystkim pozytywny wpływ na kondycję skóry i redukcję cellulitu znajdują się w ofercie licznych ośrodków SPA czy gabinetów kosmetycznych.

Ponadto intensywnie nawilżają, dlatego stosowane są również jako zabieg pielęgnujący na przesuszone i spierzchnięte dłonie oraz stopy.


Bibliografia:

1. Rawlings, A. V. (2006). Cellulite and its treatment. International Journal of Cosmetic Science, 28(3), 175–190.

4 głosów

Komentarze

Kamiszka - 2022-07-08 08:41:59

Ja dopiero chce zacząć zabawę z okładami parafinowymi. Można w domu to robić więc w sumie dobra rzecz.

juli30 - 2022-06-30 21:07:57

ostatnio byłam pierwszy raz na taki zabiegu i na prawdę jest on bardzo przyjemny. skóra po nim jest delikatna:)

Mariola - 2022-05-11 20:07:15

Kiedyś robiłam okłady parafinowe i są GENIALNE <3

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊