Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Joga na cellulit – jak działa?

Strona główna » Blog » Joga na cellulit – jak działa?

Joga na cellulit to stosunkowo nowe rozwiązanie walki z tym problemem. Można wybrać zarówno profesjonalne studio jogi, jak i tutorial w internecie, by rozpocząć przygodę z tą aktywnością. Tego rodzaju ruch jest dostępny niezależnie od stopnia zaawansowania, ponieważ można wybierać spośród wielu asan, również dla początkujących. Dlaczego joga na cellulit jest tak skuteczna? W jaki sposób warto ją uprawiać?

Joga na cellulit – jak wybrać?

Joga na cellulitJoga na cellulit pojawiła się właściwie niedawno, ale cieszy się dużą popularnością. Sama joga znana jest jednak od setek lat. Poza oddziaływaniem na psychikę rozwija także ciało. Wpływa na jego lepszą elastyczność, ale także kondycję skóry, redukując cellulit. Jak działa joga na cellulit? Po pierwsze wzmacnia i stabilizuje całe ciało. Oddziałuje także na mięśnie głębokie, które są stelażem dla całego ciała. Utrzymują w ten sposób prostą sylwetkę i budują poprawne wzorce ruchowe. Tego typu aktywność ruchowa wpływa także na jędrność skóry, ponieważ w trakcie uprawiania sportu poprawia się krążenie krwi. Efektem jest efektywniejszy przepływ tlenu i składników odżywczych.

Joga a cellulit – jakie pozycje wybrać?

Joga a cellulit, to zależność, której poświęcone są liczne badania. Doniesienia z nich wskazują, że joga ma korzystny wpływ na układ nerwowy i samopoczucie. Jest również korzystna dla układu ruchu. Uelastycznia ciało, zwiększa jego wydolność i niweluje cellulit. Aby zredukować cellulit, warto jednak skupić się na wybranych asanach, czyli pozycjach jogi. Najlepiej wybrać takie, które silnie pobudzają obszary ciała, na których pojawia się skórka pomarańczowa.

Zobacz jakie ćwiczenia na cellulit warto wykonywać!

Onshea na cellulit

WYBIERZ ONSHEA
I ZWALCZ CELLULIT ODŻYWCZYM KREMEMZAMÓW!

Wśród nich wymienia się przede wszystkim:

  • wojownik 1 i 2. Aby wejść w pozycję, należy wykonać szeroki rozkrok, wysuwając jedną nogę do tyłu, a drugą do przodu. Następnie należy unieść ręce do góry. W trakcie ćwiczenia pobudzamy mięśnie głębokie brzucha, a także pośladków, ud i ramion,
  • mostek, który rozpoczynamy od leżenia na plecach. Następnie wciskając nogi i ręce do maty, unosimy biodra, prostując nogi i ręce. Pozycja angażuje mięśnie całego ciała, szczególnie pośladków.
  • pies z głową do dołu. Należy ustawić się w pozycji klęku podpartego, a następnie wysunąć biodra do góry, mocno wciskając stopy i dłonie do maty. Pozycja angażuje całe ciało,
  • orzeł to półprzysiad wykonywany na jednej nodze. Jednocześnie z zaplecionymi w górze rękoma. Pozycja przeznaczona jest dla osób zaawansowanych lub o dużej sprawności fizycznej. Orzeł świetnie angażuje wewnętrzną partię ud.

Podsumowując, joga na cellulit to jeden z lepszych pomysłów, jak bezboleśnie wprowadzić aktywność fizyczną w swoje życie, redukując jednocześnie cellulit. Warto jednak zdawać siebie sprawę, że cellulit jest złożonym problemem, dlatego najlepiej połączyć kilka metod walki z nim. Poza tym, że wykonujemy pozycje, jakie oferuje joga na cellulit, warto zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę na cellulit, w której nie brakuje świeżych warzyw i owoców, a także błonnika. Kluczowe jest także prawidłowe nawodnienie organizmu. Zewnętrznie można skórę wspomagać za pomocą odpowiednio dobranych do potrzeb skóry kremów antycellulitowych.


Bibliografia

1. Karen Fischer, Younger Skin in 28 Days: The Fast-track Diet for Beautiful Skin and a Cellulite-proof Body, 2013
2. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
3. Tomaszewicz V, Chrzanowska M, Klawe JJ., Wybrane składniki mineralne w żywności o istotnym znaczeniu dla terapii antycellulitowych, 2014
4. Kukuła W., Cellulit – problem nie tylko estetyczny, 2009

8 głosów

Komentarze

olsza - 2021-10-24 00:12:51

też przez was chyba zacznę. widziałam efekty u dziewczyn na ig. nie wiem czy nie zaczne dzialac z tym i ja. joga na cellulit dobra niby ale na kregoslup tez. przyda sie u mnie na jedno i na drugie ^^

magdalena28 - 2021-07-29 12:28:26

pewnie jakoś kilka dobrych tygodni. sama teraz jestem już 7 tydzień i widzę poprawę. prędzej też coś widziałam ale jednak im dalej w las tym lepsze efekty.

Kitulec - 2021-07-09 23:17:16

Mnie meeeeeeeeega ciekawi joga a cellulit. Jakie pozycje wybrać? No zastosuję się do tego co podajecie :D Sprawdzę, czy będzie u mnie coś widać :D Po jakim czasie mniej więcej by było widać poprawę ktoś się orientuje?

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊