Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Drenaż limfatyczny na cellulit – fenomen

Strona główna » Blog » Drenaż limfatyczny na cellulit – fenomen

Drenaż limfatyczny na cellulit to profesjonalny masaż, którego celem jest stymulacja, a więc usprawnienie przepływu limfy w kierunku pobliskich węzłów chłonnych. W efekcie zapobiega powstawaniu obrzęków i wpływa korzystnie na wygląd skóry. Taki zabieg powinien być jednak wykonywany z zachowaniem wszelkich zasad metodycznych i po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań. Rezultaty prawidłowo wykonanego drenażu zaspokoją jednak oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Drenaż limfatyczny na cellulit – na czym polega?

Drenaż limfatyczny na cellulitDrenaż limfatyczny na cellulit działa wielokierunkowo. Pobudza do czynności i podziałów wszystkie komórki objęte zabiegiem, ponieważ powoduje ich odżywienie i dotlenienie. Przede wszystkim jednak sekwencja odpowiednich technik i chwytów wpływa na skierowanie płynów tkankowych i ustrojowych w kierunku ujścia żył i naczyń limfatycznych. W efekcie tego organizm szybciej wydala zbędne produkty przemiany materii, nadmiar płynów i toksyny. Rozbijane są zastoje chłonki, które w dużej mierze przyczyniają się do powstawania cellulitu. Skóra staje się wygładzona, lepiej odżywiona, a więc i nawilżona. Udrożnione naczynia limfatyczne wiążą się z szybkim oczyszczeniem organizmu i lepszym samopoczuciem.

Wskutek zabiegu jakim jest drenaż limfatyczny, cellulit widocznie zmniejsza się już po pierwszym masażu. Jednak aby trwale zachować korzystne efekty oraz zwielokrotnić ich intensywność, najlepiej zdecydować się na cały pakiet zabiegów. Zazwyczaj obejmuje on 5-10 jednostek, w zależności od stopnia utrwalenia cellulitu, jego dokładnej przyczyny i lokalizacji, a także ogólnego stanu zdrowia klienta

Onshea na cellulit

WYBIERZ ONSHEA
I POZBĄDŹ SIĘ CELLULITU!ZAMÓW!

Drenaż limfatyczny na cellulit – przeciwwskazania

Drenaż limfatyczny na cellulit, choć jest jednym ze skuteczniejszych zabiegów na tę przypadłość, nie zawsze może być wykonany.

Sprawdź również co poprawia krążenie krwi

Głównymi przeciwwskazaniami do jego zastosowania są:

 • gorączka,
 • nowotwory,
 • stany zapalne skóry,
 • uszkodzenia skóry, przerwanie jej ciągłości,
 • infekcje skórne,
 • poważne, zaawansowane wady serca,
 • wysokie nadciśnienie tętnicze,
 • miażdżyca naczyń,
 • żylaki,
 • stan bezpośrednio po ekstrakcji zęba,
 • przewlekła obturacyjna choroba płuc,
 • choroba zakrzepowa.

W przypadku ciąży nie zaleca się wykonywania drenażu limfatycznego w I trymestrze, ponieważ istnieje ryzyko poronienia, a także przy ciążach zagrożonych i mnogich. Z powodów bezpieczeństwa zaleca się poczekanie z zabiegami na cellulit do momentu rozwiązania

Drenaż limfatyczny na cellulit – podsumowanie

Drenaż limfatyczny na cellulit to niezwykle skuteczny zabieg powodujący widoczne zmniejszenie tzw. “skórki pomarańczowej”. Główną przyczyną jej wystąpienia jest gromadzenie się w określonych partiach ciała toksyn i chłonki, co skutkuje zbijanie się komórek tłuszczowych w nieestetyczne grudki. Dochodzi do powstania nierówności na skórze, zwanych cellulitem. Drenaż limfatyczny umożliwia usunięcie tych zastojów oraz usprawnienie krążenia limfatycznego. Rezultatem kilku zabiegów drenażu jest wygładzona, ujędrniona skóra. Warto połączyć drenaż limfatyczny ze zdrowym odżywianiem i regularną aktywnością fizyczną. Tylko kompleksowe podejście zagwarantuje całkowitą likwidację cellulitu.


Bibliografia

1. Ewelina Kurpiewska, Ewelina Sadzińska, Agata Wedman, Skuteczność masażu w redukcji cellulitu, 2016
2. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012

8 głosów

Komentarze

iwonka - 2021-10-23 21:28:33

słyszałam już jakiś czas temu o tej metodzie i tak zaczęłam na początku września. jest o nieeeeeebo lepiej niż było.

Klementynka89 - 2021-08-02 11:50:27

No właśnie słyszałam kiedyś o tym że przy masażu lepiej wchodzi produkt antycellulitowy. Mega dziwne jak ciało nasze jest złożone :)

Anett - 2021-07-30 13:08:44

Jest w porządku, ale jeżeli chcesz robić drenaż limfatyczny na cellulit przeciwskazania masz tutaj podane. Jeżeli u Ciebie jest problem z naczynkami, że pękają pod wpływem masażu próżniowego, ale ogólnie nie masz żylaków to polecam. Posprawdzaj sobie co tutaj jest dokładnie opisane. Działanie ma bardzo w porządku i też lepiej wnikają składniki z kosmetyków.

corniee - 2021-07-26 17:26:10

kiedys czytalam o tym ze jak ma sie problemy z naczynkami i nie mozna sobie baniek chinskich robic to dobrze jest zaczac sie bawic w drenaz limfatyczny na cellulit bo jest dobry. realnie ma to szanse usunac go?

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊