Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Jak powstaje cellulit? Przekonaj się

Strona główna » Blog » Jak powstaje cellulit? Przekonaj się

Jak powstaje cellulit? To pytanie, które rodzi się w głowach wielu kobiet. Przede wszystkim odpowiedzialna jest za to nagromadzona w organizmie woda i toksyny, a także tłuszcz, które są nierównomiernie rozłożone pod skórą. Dzieje się tak z powodu nieprawidłowego krążenia krwi i limfy. W wyniku tego powstają grudki i zgrubienia, znane jako cellulit. Jeśli chodzi o cellulit, jak powstaje to wynika to z kilku czynników, które poznasz w tym artykule.

Jak powstaje cellulit i skąd się bierze?

Jak powstaje cellulitJeśli chodzi o to, jak powstaje cellulit, to podstawowa przyczyna znajduje się w hormonach. Zwiększona ilość estrogenu zmniejsza szczelność naczyń krwionośnych i limfatycznych, a tym samym przedostawanie się płynów do przestrzeni międzykomórkowych. W przestrzeniach gromadzony jest płyn, a mikrokrążenie staje się wolniejsze. W grupie ryzyka, zagrożonej cellulitem, znajdują się przede wszystkim kobiety w ciąży, karmiące, a także w trakcie miesiączki. Poza tym problemy hormonalne mogą być spowodowane przez antykoncepcję doustną. Tutaj największym winowajcą jest progesteron, czyli drugi z głównych hormonów żeńskich. Odpowiada za spowolniony przepływ przepływ krwi w żyłach, co przekłada się na zmiany w tkance łącznej. Efektem tego jest utrata sprężystości przez włókna kolagenowe, co zwiększa ryzyko powstawania cellulitu. Wymieniając przyczyny cellulitu, jak powstaje, warto również zwrócić uwagę na czynniki genetyczne. Właśnie one mogą powodować cellulit w wieku nastoletnim.

Wybierz skuteczny krem antycellulitowy

Cellulit powstaje także z powodu złego stylu życia. Przede wszystkim wtedy, gdy rzadko jesteśmy aktywni, nie uprawiamy sportu

Znaczenie ma także siedzący tryb życia oraz stres. Kluczem jest także dieta na cellulit. Pozbawiona warzyw i owoców, z niską podażą wody, sprzyja tworzeniu się skórki pomarańczowej. Zagrożeniem jest również duże spożycie soli i cukru oraz produktów wysoko przetworzonych.

Onshea na cellulit

ONSHEA
ZWALCZ POWSTAJĄCY CELLULIT ODŻYWCZYM KREMEMZAMÓW!

Jak powstaje cellulit i etapy jego rozwoju

Jeśli wiadomo już, jak powstaje cellulit, to warto poznać etapy jego rozwoju.

Specjaliści omawiają cztery stadia, na które wpływają zmiany termograficzne, histopatologiczne oraz kliniczne:

  • faza I – skóra traci powoli elastyczność, ale zmiany są niewidoczne gołym okiem,
  • faza II – skóra traci powoli elastyczność, dodatkowo wyraźnie bledsza, po uszczypnięciu skóry nie widać jeszcze nierówności i fałdki,
  • faza III – skóra jest mniej elastyczna, ale na skutek uszczypnięcia skóry pojawiają się fałdki i nierówności. Dodatkowo skóra jest blada,
  • faza IV – bladość cery, dodatni wynik uszczypnięcia, skóra jest mniej elastyczna. Grudki są widoczne gołym okiem. Aby usunąć cellulit, konieczne są specjalistyczne zabiegi na cellulit, ponieważ domowe metody są mało skuteczne.

Jak powstaje cellulit? Profilaktyka i zwalczanie

To jak powstaje cellulit uzależnione jest od kilku czynników. Wiadomo jednak, że bardzo ważna jest profilaktyka, która pozwala uniknąć nieestetycznych zmian na skórze. Przede wszystkim wskazana jest regularna aktywność fizyczna, a także zdrowa, zbilansowana dieta. Skórę może także wspomóc prawidłowa pielęgnacja, zwłaszcza regularny peeling albo masaże wykonywane odpowiednimi technikami.


Bibliografia

1. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008
2. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
3. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Onshea

Zamów
189 zł
Cena standardowa:
299 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊