Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit a cellulitis – poznaj różnice

Strona główna » Blog » Cellulit a cellulitis – poznaj różnice

Cellulit a cellulitis – słowa te brzmią podobnie, lecz nie opisują tego samego zjawiska. O ile cellulit to niegroźne zdeformowanie tkanki tłuszczowej, znane jako “pomarańczowa skórka”, tak cellulitis to stan zapalny głębszych warstw skóry, który nieleczony może doprowadzić do poważnych powikłań. Poznaj różnice między nimi i dowiedz się, jak je zwalczać.

Cellulit a cellulitis – czym są?

Cellulit a cellulitisCellulit a cellulitis – pierwszy jest powodem kompleksów wielu kobiet, drugi natomiast to poważny stan chorobowy. Cellulit jest nieestetyczną, zdeformowaną tkanką tłuszczową. Tworzy na skórze zgrubienia, poprzez toksyny zbierające się w tkance tłuszczowej. Powodem są zaburzenia mikrokrążenia, nie zagraża to jednak zdrowiu. Cellulitis to zapalenie tkanki łącznej, a odpowiada za nie zakażenie bakteriami – gronkowcami lub paciorkowcami. Do zakażenia dochodzi zwykle po uszkodzeniu naskórka mechanicznie. Cellulit a cellulitis – choć nazwy są zbieżne, nie należy ich mylić.

Cellulitis i cellulit – różnice

Cellulitis – czym różni się od cellulitu? Po pierwsze, cellulit nie jest groźny. Sprawia tylko, że skóra wygląda mniej atrakcyjnie i dotyka głównie kobiet ze względu na występowanie estrogenów. Po jego powstania przyczynia się niezdrowy tryb życia – zła dieta na cellulit, brak ruchu, używki. W opozycji – cellulitis dotyka osób obu płci, niezależnie od wieku, a wywołuje go zakażenie bakteryjne po mechanicznym uszkodzeniu skóry. Wywołuje stan podgorączkowy, nudności, poty, bóle i dreszcze oraz prowadzi do groźnych powikłań.

Cellulit a cellulitis – to dwa zupełnie różne problemy

Onshea na cellulit

ONSHEA
SKUTECZNY SPOSÓB NA POZBYCIE SIĘ CELLULITU ZAMÓW!

Sprawdź jak rozpoznać stopnie cellulitu

Cellulitis – co to jest?

Cellulitis – zapalenie tkanki podskórnej łącznej – można rozpoznać po charakterystycznych objawach, przede wszystkim:

  • ból,
  • obrzęk,
  • zaczerwienienie,
  • tkliwość,
  • zwiększone ciepłota.

Cellulitis wymaga specjalistycznego leczenia i nie należy ignorować tych symptomów, ponieważ może prowadzić do rozprzestrzenienia zakażenia poprzez krwiobieg na cały organizm i spowodować nawet sepsę i zapalenie opon mózgowych

Cellulit – defekt estetyczny

Cellulit powstaje stopniowo w skali lat i wiąże się z nieodpowiednim trybem życia. Ciężko się go pozbyć, jednak to tylko defekt estetyczny, który nie zagraża zdrowiu i życiu. Cellulit a cellulitis – różnią się też sposobem zwalczania. Walkę z cellulitem warto rozpocząć od przyjrzenia się diecie, którą mamy na codzień. Powinna zawierać odpowiednią ilość warzyw, owoców, błonnika i antyoksydantów oraz stanowczo nie powinna fast foodów, przetworzonej żywności, słodyczy. Następnie wypada wziąć pod lupę aktywność fizyczną – jeśli nie prowadzimy aktywnego trybu życia, warto to zmienić i podjąć wyzwanie spacerów i minimum trzech treningów w tygodniu. Trzecim krokiem do zredukowania cellulitu są specjalistyczne kremy antycellulitowe o naturalnym składzie, które ujędrnią skórę i wspomogą proces poprawy jej wyglądu.

Zapalenie tkanki podskórnej – zapobieganie

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Żeby zapalenie tkanki podskórnej nie wystąpiło, należy dbać o higienę uszkodzonej skóry. Trzeba odkażać skórę zranioną, uszkodzoną, ukąszoną lub poparzoną oraz utrzymywać ją w czystości. Na otwarte rany najlepiej zakładać jałowe opatrunki. Warto również nawilżać skórę i nie dopuścić do jej wysuszenia, zapobiegając w ten sposób pękaniu.


Bibliografia

1. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008
2. Katarzyna Janda, Anna Tomikowska. Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, 2014
3. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003
4. Kołodziejska J, Mundzik E, Godlewska M, Receptura kosmetyku o działaniu antycellulitowym z ekstraktem z bluszczu, 2014

6 głosów

Komentarze

An. Kor. - 2021-07-29 20:59:14

Mi pomaga, ale warto jeszcze poszukać zweryfikowanych opinii. Co do tego tematu to powiem szczerze, że często sama z siebie myliłam cellulit a cellulitis. Różnice są gołym okiem widoczne.

Serniczek Dyniowy - 2021-05-03 23:05:48

A jezeli mozecie cos powiedziec to onshea dziala na cellulit? Sorry ze tutaj szukam info., ale nie znam lepszego miejsca. Niedawno zauwazylam u siebie cellulit i sie zmartwilam. Co do tego czym jest cellulit a cellulitis to wiem bo w rodzinie byl problem z tym..

Asiula - 2021-03-12 15:53:51

Cieszcie sie wtedy bo nie ma czego zalowac. Nikomu nie polecam zmagac sie z leczeniem cellulitis....

Dagmara87 - 2021-03-07 11:21:03

Też nie widziałam że to coś innego i są różnice. Cellulit a cellulitis to jest jednak ZUPEEEEŁNIE coś innego.

martyna - 2021-02-28 18:31:26

dobrze widziec bo wychodzi na to ze przed 21 lat caly czas zle myslalam i nazywalam grudki ahahaha

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊