Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Maść na cellulit – wszystko co musisz wiedzieć

Strona główna » Blog » Maść na cellulit – wszystko co musisz wiedzieć

Maść na cellulit z całą pewnością nie jest tak popularnym produktem jak chociażby krem czy balsam antycellulitowy. Nadal jednak posiada ona całkiem sporo zwolenniczek. Aby jednak wybrana przez nas maść na cellulit mogła okazać się skuteczna, należy wybrać ją niezwykle starannie. W przeciwnym bowiem razie jej stosowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Maść na cellulitMaść na cellulit – jaka powinna być?

Maść na cellulit, aby była produktem skutecznym, musi posiadać jak najbardziej naturalny skład.

Warto byłoby więc poszukiwać w niej takich składników jak:

  • ekstrakty roślinne,
  • wyciągi roślinne,
  • oleje roślinne.

Bogactwo naturalnych składników aktywnych sprawi, że maść na cellulit będzie kosmetykiem skutecznym. Co ważne, bezpieczne będzie także jej codzienne stosowanie. Maściom antycellulitowym o naturalnych, często roślinnych składach nie można będzie odmówić również wydajności. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby produkt ten przyniósł pożądane rezultaty, niezbędne jest jego regularne stosowanie. W przeciwnym bowiem razie mowy o w pełni satysfakcjonujących nas efektach być niestety nie może.

Bardzo istotne jest także to, aby maść na cellulit aplikować zawsze na starannie oczyszczoną ze wszelkich zanieczyszczeń skórę. Wówczas składniki aktywne w niej zawarte będą miały szansę się wchłonąć.

Co jakiś czas dobrze byłoby również wykonać delikatny peeling skóry, co również zwiększy wchłanianie składników aktywnych zawartych w zakupionej przez nas maści na cellulit o naturalnym składzie. Jeżeli zadbamy o systematyczność, będziemy mogły cieszyć się redukcją pomarańczowej skórki. Skóra stanie się wygładzona i jędrniejsza. Będzie także przyjemna w dotyku oraz miękka. Wiele naturalnych składników aktywnych zawartych w maściach antycellulitowych posiada także cenne właściwości detoksykujące. Jak zaś powszechnie wiadomo, toksyny nagromadzone pod skórą są jedną z częstych przyczyn cellulitu. Wśród przyczyn powstawania pomarańczowej skórki można wyróżnić także nagromadzenie się tłuszczu pod skórą. Z tym problemem także są w stanie walczyć naturalne maści.

Sprawdź: Peeling kawowy na cellulit

Onshea na cellulit

WYBIERZ ONSHEA
I POZBĄDŹ SIĘ CELLULITUZAMÓW!

Maść na cellulit – czy wystarczy?

Jak już wspomniano powyżej, maść na cellulit może okazać się kosmetykiem skutecznym w walce z pomarańczową skórką. Kluczem do sukcesu jest jednak to, aby wybrać kosmetyk o odpowiednim składzie. Zdecydowanie najlepsza będzie naturalna maść antycellulitowa. Trzeba jednak przyznać, że maść na cellulit to produkt występujący dosyć rzadko. Nie znajdziemy go więc w większości drogerii oraz aptek.

Zdecydowanie bardziej dostępne są takie kosmetyki na cellulit jak: kremy, balsamy i sera. To właśnie tego typu produktami warto byłoby się zainteresować, zwłaszcza jeśli trudno nam będzie znaleźć preparat jakim jest maść przeciw cellulitowi.

Serum, podobnie jak maść powinno posiadać w swoim składzie jak największą ilość składników aktywnych naturalnego pochodzenia. Wówczas będzie skuteczne oraz bezpieczne w trakcie stosowania. Pamiętajmy także o tym, że efekty stosowania serum oraz maści nie pojawią się od razu. Najczęściej trzeba będzie na nie poczekać minimum dwa tygodnie. W niektórych przypadkach mogą one pojawić się nawet później.


Bibliografia

1. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012
2. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
3. Hexsel D, Soirefmann M. Cosmeceuticals for cellulite, 2011

3 głosów

Komentarze

Kup teraz
Onshea

Zamów
189 zł
Cena standardowa:
299 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊