Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Liposukcja na cellulit – na czym polega?

Strona główna » Blog » Liposukcja na cellulit – na czym polega?

Liposukcja na cellulit to zabieg poprawiający kształt sylwetki, jak i niwelujący nadmiar tłuszczu, dzięki czemu przywraca zachwiane proporcje ciała. Polega na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Podstawowa metoda opiera się na zastosowaniu próżni do zniwelowania nadmiernej warstwy tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie ogólne, a później konieczna jest hospitalizacja. Na czym dokładnie polega zabieg?

Liposukcja na cellulitLiposukcja na cellulit –  jak działa?

Liposukcja na cellulit wykonywana jest z użyciem metalowych kaniul. W nasiękowym znieczuleniu miejscowym, przez małe nacięcie w skórze lekarz wkłada specjalną kaniulę, aby później usunąć w ten sposób nadmiar tkanki tłuszczowej. Z pomocą urządzenia, metodą pulsacyjną, wprowadzany jest pod ciśnieniem roztwór. Właściwy poziom ciśnienia oraz odpowiednie ruch dłoni operatora sprawia, że komórki tłuszczowe zostają nieinwazyjnie oddzielane od znajdujących się obok nich tkanek. Wyodrębnione komórki tłuszczowe oraz roztwór są z powrotem odsysane przez kaniulę. Czas trwania zabiegu wynosi od 2 do 4 godzin. W tym czasie można odessać od 1 do 3 litrów tłuszczu.

Sprawdź także jak stosować oleje na cellulit

Liposukcja na cellulit - dla kogo jest przeznaczona?

Liposukcja na cellulit to zabieg dedykowany pacjentom, którzy zmagają się z problemem skórki pomarańczowej, szczególnie tych, którzy nie potrafią jej zniwelować przy pomocy standardowych metod takich jak ćwiczenia czy dieta. Zabieg pozwala także skutecznie redukować nadmiar tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w obszarach ciała takich jak: podbródek, uda, łydki, brzuch. Ponadto liposukcja skutecznie modeluje sylwetkę, wyrównując jej proporcje, a także ujędrnia skórę.

Onshea na cellulit

WYBIERZ ONSHEA
I POZBĄDŹ SIĘ CELLULITU KOMPLEKSOWYM ROZWIĄZANIEMZAMÓW!

Liposukcja na cellulit - przeciwwskazania

Liposukcja na cellulit, mimo że ma wiele zalet, nie jest zalecana u wszystkich pacjentów.

Do najpopularniejszych przeciwwskazań należą następujące:

  • choroby układu krążenia,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby serca,
  • choroby przewlekłe, w tym takie jak cukrzyca,
  • żylaki oraz inne zmiany zapalne na skórze

Liposukcja na cellulit - efekty

Liposukcja na cellulit to przede wszystkim zabieg, który skutecznie usuwa skórkę pomarańczową. Ponadto niweluje nadmiar tkanki tłuszczowej, przywracając sylwetce odpowiednie proporcje. Dzięki zabiegowi zostaje upłynniona tkanka tłuszczowa w miejscach, gdzie jest jej za dużo, dzięki czemu na stałe zostaje usunięta. Ponadto podgrzewa i obkurcza skórę, pobudzając jej komórki do wytwarzania nowego kolagenu, przez co staje się ona gęstsza, gładka i widocznie napięta. Początkowo skóra może być obrzmiała i napięta, ale już po miesiącu efekty są w pełni zauważalne. Skóra może jednak reagować bardzo indywidualnie na wprowadzone zmiany. Aby utrzymać je jak najdłużej, warto zadbać o higieniczny tryb życia, uwzględniający przede wszystkim regularną aktywność czy zdrową dietę.

Podsumowując, odsysanie cellulitu metodą liposukcji to metoda, której warto spróbować. Oprócz widocznej redukcji cellulitu, ma szereg innych zalet. Uelastycznia i poprawia wygląd skóry, a także widocznie ją wygładza. Jednocześnie poprawia proporcje sylwetki, a komórki tłuszczowe usuwa trwale.


Bibliografia:

1. Zerini, I., Sisti, A., Cuomo, R., Ciappi, S., Russo, F., Brandi, C., D’Aniello, C., & Nisi, G. (2015). Cellulite treatment: A comprehensive literature review. Journal of Cosmetic Dermatology, 14(3).
2. Sadick, N. (2019). Treatment for cellulite. In International Journal of Women’s Dermatology (Vol. 5, Issue 1).

8 głosów

Komentarze

Renatka - 2021-10-28 12:38:04

Jak kogoś stać to niech sobie robi zabiegi. Co Ci do tego? Nie Ty masz dyskomfort w trakcie tego wszystkiego.

annah - 2021-10-27 19:01:40

oooogólnie rozumiem, ze niektórzy decydują się na liposukcję na cellulit, ale jeżeli nie zmieni się trybu życia, to prędzej czy później ten cellulit wróci. niestety, ale dla mnie jest to dość niezrozumiałe, że jak już np. zrobi się taki zabieg to wraca się do leżenia dzień w dzień na kanapie i zajadania wysokoprzetworzonego jedzenia.

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊