Kawitacja na cellulit – czy działa?
Strona główna » Blog » Kawitacja na cellulit – czy działa?
Kawitacja na cellulit to specjalistyczny zabieg, który bazuje na ultradźwiękach. Metoda służy usuwaniu cellulitu, jak i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Efektem ubocznym jest modelowanie sylwetki oraz zmniejszenie obwodów ciała. Zabieg polega na kontrolowanym uszkadzaniu komórek tłuszczowych. Ich rozbite cząsteczki trafiają do wolnych przestrzeni międzykomórkowej. Usuwane są z organizmu w trakcie drenażu limfatycznego. Analizując zabieg, jakim jest kawitacja ultradźwiękowa, cellulit i jego redukcję należy uznać za korzystny skutek uboczny. Jakie są podstawowe efekty?
Kawitacja na cellulit – na czym polega zabieg?
Kawitacja na cellulit to zabieg niezwykle szybki i prosty. Wielu pacjentów ocenia go również jako przyjemny. Przed rozpoczęciem działań właściwych, konieczne jest dokładne oczyszczenie skóry. W dalszej kolejności należy zaaplikować żel. W dalszej kolejności osoba wykonując zabieg włącza urządzenie i rozpoczyna masaż za pomocą specjalnej głowicy. Żel pomaga transmitować ultradźwięki do głębokich warstw tkanki tłuszczowej. Tam zajmuje się rozbijaniem komórek tłuszczowych. Zabieg nie sprawia bólu ani nie wywołuje skutków ubocznych. Aby kawitacja przyniosła jeszcze lepsze rezultaty, należy zadbać o odpowiednie nawodnienie. Jest to ważne nie tylko po zabiegu, ale również kilka dni przed jego planowanym wykonaniem.
Kawitacja na cellulit – jak działa zabieg?
Kawitacja na cellulit wykazuje potwierdzoną skuteczność. Pobudza rzeźbienie i wysmuklanie sylwetki. Ponadto przyspiesza usuwanie cellulitu, a jednocześnie ujędrnia i wysmukla skórę. Niweluje także nadmiar tkanki tłuszczowej. Wysmukla talię, modeluje obszar ud i kolan, pomaga usunąć zalegające w organizmie złogi toksyn.
ONSHEA
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA CELLULITZAMÓW!
Kawitacja na cellulit – jak często wykonywać zabieg?
Aby kawitacja była efektywna, należy przeprowadzić pełną serię zabiegów na cellulit. Zaleca się zatem powtórzenie od 5 do 10 zabiegów w odstępie co 2 lub 3 dni. Przed każdym zabiegiem należy pamiętać o wypiciu odpowiedniej ilości wody.
Przeczytaj również czy warto pić ocet jabłkowy na cellulit
Kawitacja na cellulit – przeciwwskazania
Kawitacja na cellulit jest zabiegiem, który przynosi wiele korzyści, ale istnieją kluczowe przeciwwskazania, których istnienie należy wykluczyć przed rozpoczęciem działań.
Należą do nich:
- choroby wątroby,
- wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi (np. hiperlipidemia),
- niskie ciśnienie tętnicze krwi,
- wysokie ciśnienie tętnicze,
- stany zapalne skóry,
- ciąża i okres karmienia piersią,
- wysoka gorączka,
- wkładka domaciczna zawierające metalowe elementy,
- alergie skórne,
- aktywne zakażenie bakteryjne, grzybicze, wirusowe,
- menstruacja,
- żylaki.
Podsumowując, kawitacja ultradźwiękowa na cellulit to jedna z najskuteczniejszych metod, by poradzić sobie ze zmianami skórnymi. Warto jednak, że o osiągnięte w ten sposób efekty, należy odpowiednio dbać. W tym celu wskazane jest prowadzenie zdrowego stylu życia: regularna aktywność fizyczna, zbilansowana dieta i odpowiednie nawodnienie organizmu. Z kolei zewnętrznie należy dbać o skórę za pomocą naturalnego kremu antycellulitowego. Tylko łącząc wszystkie te elementy, można osiągnąć długotrwałe efekty.
Bibliografia
1. Marwicka J., Niemyska K., Cieslicka O., Cellulit. Przegląd zabiegów kosmetycznych, 2015
2. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012
Komentarze
Wysocka A. - 2021-07-21 09:03:15
Zgadzam się! Kawitacja na cellulit jest super, ale trzeba trzymać się tego zdrowszego stylu życia.
szeska - 2021-07-07 11:51:44
ja mialam robiona. polecam ale trzeba powtarzac i efekt nie jest raz dany na cale zycie takze trzeba cwiczyc i trzymac sie diety by nie wrocil cellulit.
Malinka - 2021-06-29 22:00:29
W końcu miejsce, gdzie wytłumaczone jest czym jest kawitacja na cellulit, na czym polega zabieg, co i jak się dzieje. Jakiś czas się interesuję i w sumie już jestem bliska pójścia na taki zabieg, ale wolę jeszcze poczytać. Jest tutaj ktoś kto miał robioną kawitację?