Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Fala akustyczna cellulit – idealne rozwiązanie

Strona główna » Blog » Fala akustyczna cellulit – idealne rozwiązanie

Fala akustyczna cellulit inaczej fala uderzeniowa jest to zjawisko fizyczne, naturalnie występujące w przyrodzie. Najczęściej obserwuje się je w trakcie wyładowań elektrycznych. Rynek ma do zaoferowania cztery technologie, które generują falę uderzeniową. Najczęściej wykorzystuje się metodę pneumatyczną, która polega na tym, że głowica przekazuje za pomocą pocisku przekazuje falę uderzeniową do tkanki pacjenta. 

Co to jest fala akustycznaCo to jest fala akustyczna?

Biorąc pod uwagę ilość przekazywanej energii oraz sposób wywoływania fali wyróżniamy trzy terapię:

  • terapię promieniście rozchodzącą się radialną falą uderzeniową,
  • terapię zogniskowaną falą akustyczną,
  • terapię rozchodzącej się płasko fali uderzeniowe.

Na czym polega zabieg przy użyciu fali akustycznej ?

Terapia falą uderzeniową na cellulit polega na promieniowaniu fal dźwiękowych na partię ciała naznaczone cellulitem. Fala akustyczna na cellulit tworzy wibrację w tkance łącznej przez co skóra nią dotknięta ujędrnia się i uelastycznia. Efektem jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Terapia ta działa podskórnie, dlatego jest skuteczniejsza niż tradycyjne metody zwalczania cellulitu.

Fala akustyczna cellulit – działanie

Fala uderzeniowa nagrzewa powierzchnię skóry właściwej, co prowadzi do produkcji kolagenu, który odpowiada za napięcie skóry oraz jej jędrność. Terapia polega na  oddziaływaniu uderzeniowej fali dźwiękowej w obszarach gdzie cellulit występuje. Silne drgania powodują rozerwanie błony komórek tłuszczowych. Dzięki temu poprawia się mikrokrążenie, tkanki tłuszczowe są rozluźnione, a przede wszystkim uszkadzane są adipocyty (komórki tłuszczowe).

Sprawdź także jak stosować oleje na cellulit

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Terapia falą akustyczną na cellulit jest nieinwazyjna i powoduje długotrwałe oraz szybkie efekty. Dla optymalnego efektu zabieg należy stosować w 6-10 seriach zabiegów wykonywanych 1-2 razy w tygodniu. Efekty zauważa się już po 2 miesiącach od wykonania ostatniego zabiegu.

Onshea na cellulit

WYBIERZ ONSHEA
SPRAWDZONY SPOSÓB NA CELLULIT U MĘŻCZYZNZAMÓW!

Dla kogo zabieg jest przeznaczony, a kto powinien z niego zrezygnować?

Przede wszystkim terapię powinny stosować osoby, które borykają z dużym cellulitem i dużą tkanką tłuszczową, której nie są w stanie zwalczyć dietą czy ćwiczeniami. W celu spotęgowania efektu po zabiegach lipolizy iniekcyjnej i kriolipolizy również można zastosować zabiegi terapią uderzeniową.

Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegów są choroby nowotworowe, problemy z krzepliwością krwi, ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych czy leczenie kortyzonem, choroby skórne, choroby metaboliczne i stany zapalne skóry.

Fala akustyczna cellulit – zalety

  • długotrwałe i szybkie efekty,
  • uwierzytelniona klinicznie wysoka skuteczność,
  • nieinwazyjność,
  • zero efektów ubocznych,
  • zabieg bez znieczulenia.

Zalecenia po zabiegu falą akustyczną

Sam zabieg nie wystarczy by ciągle cieszyć się skórą bez cellulitu. Po terapii należy zadbać o swoją dietę oraz spożycie dziennej ilości płynów. Ważne jest aby nie rezygnować z aktywności fizycznej, ponieważ spalamy wtedy uwalniane komórki tłuszczowe, których nie chcemy.

Fala akustyczna cellulit świetny zabieg w walce z cellulitem przynoszący same korzyści i do tego bezbolesny. Zarówno przed terapią jak mi po, dbajmy o swój stan zdrowotny oraz styl życia włączając dobrze zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną. Nie zapominajmy również o nawilżaniu i nawadnianiu swojej skóry.


Bibliografia:

1. Janda K. i Tomikowska. Cellulit – przyczyny, profilaktyka, leczenie. Ann Acad Med Stetin. 2014.
2. Musiała N. Kortyzol – nadzór nad ustrojem w fizjologii i stresie. Diagn Lab. 2018.
3. Luebberding S, Krueger N, Sadick NS. Cellulite: an evidence-based review. Am J Clin Dermatol. 2015 Aug;16(4):243-56.
4. Tokarska, K., Tokarski, S., Woźniacka, A., Sysa-Jȩdrzejowska, A., & Bogaczewicz, J. (2018). Cellulite: A cosmetic or systemic issue? Contemporary views on the etiopathogenesis of cellulite. In Postepy Dermatologii i Alergologii (Vol. 35, Issue 5).

1 głosów

Komentarze

Hann - 2023-07-17 12:27:21

@Marcia Nic nie boli, a co do ilości zabiegów to chyba specjalista mówi. Zależy to chyba od stanu skóry więęęęęc no. U mnie to było 7 zabiegów jakoś jak dobrze pamiętam.

Marcia - 2023-07-03 14:51:02

Wiadomo czy taki zabieg boli i ile trzeba sesji zrobić?

gosieńska - 2023-06-21 16:58:05

miałam i każdemu polecam ten zabieg. cudowne rzeczy robi fala akustyczna. cellulit w odwrocie i to do chodzi :D

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊