Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Jak walczyć z cellulitem obrzękowym?

Strona główna » Blog » Jak walczyć z cellulitem obrzękowym?

Cellulit obrzękowy współwystępuje wraz z zaburzonym krążeniem krwi oraz limfy. Zmiany można usunąć szybciej niż w cellulicie tłuszczowym, ponieważ wystarczy wyeliminować obrzęki, które są przyczyną problemów. Dlaczego powstają i jak się ich pozbyć? Okazuje się, że istnieje wiele skutecznych pomysłów.

Cellulit obrzękowy charakterystykaCellulit obrzękowy - charakterystyka

Cellulit obrzękowy wymaga obszernej charakterystyki. Za podstawową przyczynę uważa się niską aktywność fizyczną oraz siedzący tryb życia. Niebezpieczna jest też dieta zawierająca dużą ilość soli oraz ostre przyprawy. Objawy zwiększają się też pod wpływem terapii hormonalnej, a także noszenia butów na wysokim obcasie.

Jak wygląda cellulit obrzękowy?

Cellulit obrzękowy występuje na skórze w formie opchniętych i pofałdowanych obszarów. Zwykle znajduje się na brzuchu i udach, ale też kostkach u nóg i łydkach. Czasami zmiany lokalizują się w okolicy ramion. Zmiany uwidaczniają się po naciśnięciu skóry. Problem dotyczy wielu kobiet.

Sprawdź również jak przygotować maseczkę z cynamonu na cellulit

Czego należy unikać przy cellulicie obrzękowym?

Cellulit obrzękowy to dolegliwość, z którą można sobie szybko poradzić, wprowadzając skuteczne kroki profilaktyczne.

Wśród nich najważniejsze są takie jak:

  • regularna aktywność fizyczną zamiast siedzącego trybu życia,
  • płaskie obuwie, które sprzyja prawidłowemu krążeniu krwi,
  • ograniczenie spożywania soli i ostrych przypraw,
  • zbilansowana, pełnowartościowa dieta,
  • posiłki spożywane o regularnych porach,
  • unikanie antykoncepcji hormonalnej.
Onshea na cellulit

WYBIERZ ONSHEA
SPRAWDZONY SPOSÓB NA CELLULIT U MĘŻCZYZNZAMÓW!

Jak zwalczyć cellulit obrzękowy?

Aby usunąć cellulit obrzękowy, należy zadbać o odpowiedni styl życia. Podstawą jest jest optymalne nawodnienie, czyli wypijanie około 1,5 litra wody każdego dnia. Odpowiednia ilość płynów w organizmie sprzyja prawidłowemu oczyszczaniu. Ważna jest też dobrze zbilansowana dieta, której podstawą powinny być świeże warzywa i owoce. Poza solą i ostrymi przyprawami należy także unikać spożywania serów i wędlin, które zawierają znaczne ilości soli. Pozytywny wpływ na redukowanie obrzęków wykazuje spożywanie tłustych oraz morskich ryb, a także orzechów, które są cennym źródłem tłuszczów. Aby usprawnić krążenie krwi, warto zadbać o sposób ubierania się. Luźne ubrania sprzyjają prawidłowemu przepływowi krwi, natomiast obcisłe – utrudniają. Ważna jest również regularna aktywność fizyczna, nawet spacery. Aby zadbać o jak najlepsze zdrowie i kondycję skóry, najlepiej jest połączyć kilka wymienionych metod, wprowadzając po prostu higieniczny tryb życia. Uzupełnieniem tych działań jest stosowanie dobrej pielęgnacji, szczególnie używanie balsamu na cellulit, który zawiera składniki odpowiednie dla skóry z takim problemem.

Podsumowując, cellulit obrzękowy jest powszechnym problemem kobiet, dlatego niektórzy specjaliści uznają go za chorobę cywilizacyjną. Na szczęście dostępne są skuteczne metody usuwania go. Jednym z podstawowych jest prowadzenie higienicznego stylu życia. Nawet zmiana małych nawyków może okazać się pomocna w walce o gładką i jędrną skórę. Zdrowy styl życia to również jedno z działań profilaktycznych. Warto działać szybko i skutecznie, dopasowując zakres działań do własnych potrzeb.


Bibliografia:

1. Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999
2. Rossi AB, Vergnanini AL., Cellulite: a review, 2000
3. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013

6 głosów

Komentarze

Ria - 2023-07-18 12:06:45

Dlatego najlepiej znalezc cos co bedzie dzialalo na wszystkie typy w tym tez na cellulit obrzekowy

tymiankowa - 2023-06-30 23:33:12

właśnie mi jest trudno określić co ja właściwie mam bo teraz się namnożyło tych typów i ciężko mi powiedzieć co i jak ;/

Kup teraz
Onshea

Zamów
Cena standardowa:
189 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊