Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Body wrapping – kompendium

Strona główna » Blog » Body wrapping – kompendium

Body wrapping cieszy się coraz większą popularnością wśród przedstawicielek płci pięknej, choć początkowo niektóre kobiety pochodziły sceptycznie do tej formy walki z pomarańczową skórką. Na szczęście zabieg ten okazuje się całkiem skuteczny, jeżeli będziemy pamiętać o jego regularnym stosowaniu. Na pewno warto byłoby do niego dołączyć także inne metody walki z cellulitem.

Body wrapping – czym jest i jakich efektów można się spodziewać?Body wrapping

Body wrapping to nic innego jak zabieg wykorzystujący zalety owijania ciała folią spożywczą. Pozornie zabieg ten może wydawać się bezsensowny. Tak naprawdę jednak jego rezultaty mogą pozytywnie nas zaskoczyć. Na uwagę zasługuje fakt, iż body wrapping jest stosowany w coraz większej ilości profesjonalnych salonów kosmetycznych.

Body wrapping w domu jest jednak bardzo prosty do przeprowadzenia, dlatego każda przedstawicielka płci pięknej może czerpać z jego dobroczynnych właściwości w domowym zaciszu.

Wśród najczęstszych efektów jakich można się spodziewać dzięki zabiegowi jakim jest body wrapping na cellulit na szczególną uwagę zasługują:

  • oczyszczenie skóry z toksyn,
  • nawilżenie skóry,
  • wyszczuplanie.

Body wrapping oczyszcza skórę z toksyn, gdyż skóra owinięta folią spożywczą nie ma dostępu do powietrza. Dzięki temu skóra poci się i wydala toksyny. Jak zaś powszechnie wiadomo, toksyny nagromadzone pod naszą skórą są jedną z najpoważniejszych przyczyn pomarańczowej skórki. Body wrapping na cellulit to również zabieg, który zwiększa efektywność kosmetyków nawilżających, dzięki czemu skóra jest odżywiona i zregenerowana. Body wrapping sprawia jest również w stanie przyśpieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej nagromadzonej na udach, brzuchu czy pośladkach. Te miejsca bowiem najczęściej owijamy folią, gdyż są one najbardziej narażone na wystąpienie cellulitu.

Onshea na cellulit

WYBIERZ ONSHEA
KREM NA CELLULIT NA BAZIE AKTYWNYCH SKŁADNIKÓW ZAMÓW!

Body wrapping – jak przeprowadzić zabieg?

Jak już zostało wspomniane powyżej, body wrapping jest bardzo skutecznym i często stosowanym zabiegiem w walce z pomarańczową skórką. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednie przeprowadzenie zabiegu. Na szczęście body wrapping na cellulit nie jest zabiegiem skomplikowanym, dlatego poradzi sobie z nim każda przedstawicielka płci pięknej. Do przeprowadzenia zabiegu potrzebować będziemy folii spożywczej oraz preparatu do body wrappingu. Najlepiej wyposażyć się w tym celu w krem zawierający takie składniki jak chociażby kofeina czy olejek cynamonowy. Na początku należy zaaplikować kosmetyk do body wrappingu na miejsca dotknięte cellulitem. Następnie trzeba owinąć ciało folią spożywczą na minimum trzydzieści minut. Po upływie tego czasu, folię należy zdjąć, a resztki kosmetyku, które się nie wchłonęły należy wmasować w ciało lub spłukać chłodną wodą.

Body wrapping warto stosować minimum dwa razy w tygodniu dla uzyskania optymalnych efektów.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że zabieg na cellulit body wrapping ma szansę okazać się pomocny w walce z uporczywą pomarańczową skórką. Jeżeli zależy nam jednak na naprawdę spektakularnych i w miarę trwałych rezultatach, pamiętajmy o tym aby równolegle stosować inne metody walki z cellulitem. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje systematyczne stosowanie kremów. Nie każdy krem na cellulit będzie jednak godny naszej uwagi. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze to, aby krem zawierał w swoim składzie wysoką ilość składników aktywnych naturalnego pochodzenia. Dzięki temu kosmetyk będzie charakteryzował się nie tylko dużą skutecznością, ale również wysokim bezpieczeństwem stosowania.


Bibliografia

1. Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008
2. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012.
3. Wayne L. Westcott, Rita La Rosa Loud, Figura bez cellulitu, 2004

9 głosów

Komentarze

Marmurek - 2020-08-21 07:25:22

Zobaczymy hahahaa. Wole zazwyczaj po prostu smarować się normalnym kremem, ale wszystko trzeba wypróbować hahaha

Zuzaczek - 2020-08-19 11:43:23

Może i dziwnie to brzmi, ale no sama po sobie widzę, że body wrapping na cellulit to jest sztosik ^^

guucia - 2020-08-15 18:11:24

no ja jestem ciekawa czy to by sie u mnie sprawdzilo bo jednak to jest dosc dziwne ze cos cie grzeje i to ma usuwac cellulit

Kup teraz
Onshea

Zamów
189 zł
Cena standardowa:
299 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Onshea - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊